Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od chavo »

Pepan obcas sa da najst nieco aj tu
http://www.number-1-mm.sk/cs/cs_SK/index.html
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Pepan »

Chlapi na Bazoši se objevila formátka s předřezem. Má tunu a 3m stůl, ale je to Proma, což je spíš Čína, tak nevím. Je to PKS-300F.

Víte o Promě něco?

Já je znám jenom jako prodejce šuntovýho ručního nářadí.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Hans »

Promu potkal stejnej osud jako KDRku - nějaká firma koupila pouze tu ochrannou známku, kterou teď lepí na čínský výrobky. Nebo zkrachovalou skořápku firmy, to už nevim.

Kvalitativně jsem měl tu čest s Promou jen u jednoho kamaráda, co měl pod nich malou hoblovečku a moc velkej dojem to na mě neudělalo. Ale tož tak nějak to fungovalo, to zas jo. Pokud ses ale rozhodl, že chceš robustní nezmary, měl bych se na pozoru.

Jo Pepane, chtěl jsem Ti ještě říct jak jsi mi psal o tom sekání klacků v protahu, že tomu neujdeš nejspíš na žádný hoblovce a skončíš tak jako tak s kostkou mýdla. Čimž Ti nijak nenutim toho DeWalta, to jen tak obecně :-)

Hans
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Pepan »

No ona vypadala zajímavě, ale v popisu má prořez jenom 80mm s 300 kotoučem, což mi připadá dost málo na tak velkou a drahou pilu. Počkám si na něco jiného. :)

Zkusím koupit nějakou větší hoblovku i v horším stavu a zrepasuju jí. :)
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Hans »

Mně jde 300ka vytočit až na 9,5 cm prořezu. 8 cm je dost bída.

Hoblovku kup radši v lepšim stavu, je jich k mání spousta, tak nač se s tim trápit :-)

Hans
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Pepan »

Chlapi, jaké jsou dobré spodní frézky a na co koukat při koupi?

Mám takovou výrobní ideu, kde se bez solidní frézy neobejdu a ideálně musí mít i podavač, abych si mohl říkat fabrika s jedním zaměstnancem. :lol:

Jinak zatím jsem nakloněn spíše ke koupi starších strojů. Patrně koupím tloušťkovačku a hoblovku jako extra stroje. U starých kombinací se bojím nepřesností. Ložisko se dá lehce vyměnit, ale když budou hnutý stoly v pantu, moc s tím nenadělám. Jak je to odlitý natvrdo, tak se nemá co pokazit.

Navíc těch strojů je fakt potřeba hodně... :(

Jo, od Feldera mi volají 2x denně. Už jsem z nich na prášky. Že já si o ty ceny řekl.
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od chavo »

Ahoj Pepan. A od toho feldra ti volaju koli novym strojom? Lebo ked som obchodakovi vysvetlil aka je finsncna situacia, tak mi sam navrhol "vojetej" stroj. Teraz mam v dielni B3 winner. Na formatke je sice iba dvojmetrovy stol, ale podla toho aku hrubku rezes, sa da odrezat skoro o dvadsat cisel viac. Prereze 10cm. Ma 4kw motor na pile a 4kw motor na freze. Je to sice kombik a tiez ich nemam rad, ale da sa na to zvyknut. Mam k tomu podavac aj odsavanie. Vyslo to ale 6000e.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od miru01 »

Za podobný peníz mi před pár lety nacenili tuhle kombinaci novou. Nakonec jsem koupil starší frézu samostatně a později k tomu vyměnil formátku od promy za rojka. Kdybych to tenkrát vzal kdoví, co říci mohu, vyjde to ve finále na stejný peníz.
Pokud jde o koupi starší hoblovky, tak doporučuji položit si před koupí na stůl rovné pravítko.

Pokud jde o prořez, tak řada výrobců uvádí prořez u kotouče 315 mm, to je ten centimetr, co pak chybí u pily s 300 kotoučem.
Naposledy upravil(a) miru01 dne 11 dub 2018, 07:02, celkem upraveno 1 x.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Pepan »

Chavo a tu ojetinu jsi koupil od Feldera? To vypadá dobře.

Já si nechal nacenit jenom novou hoblovku a formátku, takže mi zatím nic použitého nenabízeli. Teď mi přišla pozvánka na nějaké firemní dny Felder, tak se tam asi stavím, ohmatám jim to a uvidím.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Pepan »

Miru: On tam není moc velký cenový rozdíl, spíš to zabere méně místa. Na Bazoši jsou frézy kolem 40-45tis., ale bez podavačů, což je další desítka navíc.

Nevím jestli to pravítko pomůže. Co znám z našeho korporátu, tak sice používají CNC stroje, ale když něco odprodávají, tak to vždycky vyvoněj a upraví tak, aby kupec nepoznal, že se to obden podělalo. :(
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů