Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
zdenek305
Příspěvky: 12
Registrován: 27 čer 2016, 14:49

Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od zdenek305 »

Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám starou lamelovačku od Makity z roku 1995 (tenhle typ by se měl dodnes stále vyrábět jen v novějším kabátu/designu) a zvažuji koupit novější, jelikož je už zkrátka dost zastaralá a nejspíš mi na ní za chvíli odejde vypínač a než opravovat přes 22 let starou lamelovačku tak jsem si řekl, že si pořídím rovnou novou. Přemýšlel jsem buď koupit zase Makitu akorát tu novější nebo od DeWaltu/Virutexu jelikož ty by měli mít polohovatelný stůl i při lamelování na 45 st. a nemusí se používat ta plastová podložka pro zvětšení výšky lamelování jako u ostatních lamelovaček - že si zkrátka výšku lamelování i při 45 st. můžete nastavit na tom stolku a nemusí se používat plastové podložky.
Zvažoval jsem tu od DeWaltu, jelikož je skoro o polovinu levnější než např. ta od Virutexu a chci se zeptat, jestli je to dobrá volba nebo bych měl zvolit něco jinýho? Vím, že ta od Virutexu bude asi o něco kvalitnější ale pokud má ten DeWalt dobrý a přesný lamelovací stolek bez vůlí tak bych se plně spokojil s ním.
Pokud tu někdo lamelovačku od DeWaltu má, byl bych moc rád kdyby mi řekl jak se s ní celkově dělá.
Děkuji.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od werdio »

dewalta mám a v poho ....cca 3roky...přesná je dostatečně. Made in Mexico...
zdenek305
Příspěvky: 12
Registrován: 27 čer 2016, 14:49

Re: Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od zdenek305 »

Ok díky za informaci. Možná, že si toho DeWalta nakonec přeci jen koupím. Zrovna jsem se dozvěděl ohledně tý Makity, že se do Česka momentálně dodávají 2 kvality - jedna ta normální klasická jako doteď a druhá se dováží z Polska a právě ta kvalita z Polska je údajně pěkný šmejd, jelikož prý jak se Makita dostává do Hornbachů, OBI a podobných obchodů, tak tam tlačí cenu dolů a šidí tam např. převody který dávají nově v plastu místo těch kovových. Zrovna jsem si potřeboval pořídit kartáčovací brusku od Makity a dozvěděl jsem se tohle tak doufám, že jsem za tu cenu nedostal nějakou tu horší kvalitu jestli tomu skutečně tak je.
Ono už když se podívám na tu novou lamelovačku od Makity tak je vidět, že je tam o něco víc plastu než na té mojí 22 let staré.
Ještě jednou díky za info, přeji šťastný nový rok a ať se daří. :)
martin72
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2016, 09:24

Re: Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od martin72 »

Dewalt mám rok a jsem spokojen.

S Makitou to není pravda, informaci šíří prodejci napojeni na oficiální zastoupení. Pravda je taková, ze někteří prodejci nakupuji přímo v centrálním evropském skladu v Rakousku. Proto mají nižší ceny, jelikož nemusejí platit na provoz Makita ČR a proto nemají originální záruční listy.
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od Avarax »

Inak aká stopková fréza sa používa ?
zdenek305
Příspěvky: 12
Registrován: 27 čer 2016, 14:49

Re: Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od zdenek305 »

martin72 píše:Dewalt mám rok a jsem spokojen.

S Makitou to není pravda, informaci šíří prodejci napojeni na oficiální zastoupení. Pravda je taková, ze někteří prodejci nakupuji přímo v centrálním evropském skladu v Rakousku. Proto mají nižší ceny, jelikož nemusejí platit na provoz Makita ČR a proto nemají originální záruční listy.
No mě zas ten prodejce, u kterého jsem se ptal, řekl že právě ten centrální sklad co měli v Rakousku se přesunul prý někam do Polska a odtamtud že údajně přicházejí ty méně kvalitní výrobky. Ale možná že si takhle chtěl jednoduše jen obhájit tu vyšší cenu za kterou to prodával oproti cenám na internetu, když nad tím teď tak přemýšlím...
Od Makity jsem měl za celou dobu jenom tu lamelovačku (a teď mám vlastně i tu jejich kartáčovačku) a vše ostatní mám od Festoolu, takže o kvalitu Makity jsem se doteď prakticky vůbec nezajímal. Bohužel Festool lamelovačky z nějakého důvodu nedělá, tak z tohohle důvodu jsem se teď o tu Makitu začal zajímat, ale zřejmě si asi určitě pořídím toho DeWalta kvůli tomu lamelovacímu kšiltu jaký má.
Díky za info.
martin72
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2016, 09:24

Re: Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od martin72 »

Festool má Domino, to je jejich představa o lamelach a podle reakci velmi dobra představa.
zdenek305
Příspěvky: 12
Registrován: 27 čer 2016, 14:49

Re: Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od zdenek305 »

Domino od Festoolu mám (to větší) a nemůžu si ho vynachválit, kam se nehodí nebo kam nemůžu dát lamelu tak tam dám domino. Bohužel ale ty domina není někdy vhodný dávat úplně všude a klasické lamely to nenahradí - jednak jsou ty kolíky dražší než lamely a je to i někdy takové rychlejší/mobilnější něco vylamelovat než vydominovat - třeba u dna šuplíků atd.
Proto mi přijde škoda, že od Festoolu nedělají svoji vlastní lamelovačku. Když by měla svoje vlastní vychytávky/přípravky a stejně dobrou konstrukci jakou má jejich Domino, tak si myslím, že by to byla bomba. :)
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od mihalo »

Lamelovačka od Festoolu by měla mimo skvělé konstrukce i skvělou cenu :-)
Na to jsme si u nich asi zvykli. Za mě koupě lamelovačky od virutexu byla obrovská chyba. Nedoporučuji. Měl jsem možnost mít v ruce novou Makitu a jsem překvapen zpracováním. Přesností, což se o virutexu říct nedá. Kupoval jsem si ji onehdá se slevou společně s olepkou na papírové hrany tak jsem měl v celku radost. Až čas ukázal. Ikdyz je pravda že oba strojky od virutexu toho hodně urobily opravdu hodně.
zdenek305
Příspěvky: 12
Registrován: 27 čer 2016, 14:49

Re: Jakou lamelovací frézku / lamelovačku?

Příspěvek od zdenek305 »

mihalo píše:Lamelovačka od Festoolu by měla mimo skvělé konstrukce i skvělou cenu :-)
Na to jsme si u nich asi zvykli. Za mě koupě lamelovačky od virutexu byla obrovská chyba. Nedoporučuji. Měl jsem možnost mít v ruce novou Makitu a jsem překvapen zpracováním. Přesností, což se o virutexu říct nedá. Kupoval jsem si ji onehdá se slevou společně s olepkou na papírové hrany tak jsem měl v celku radost. Až čas ukázal. Ikdyz je pravda že oba strojky od virutexu toho hodně urobily opravdu hodně.
Přiznám se, že jsem toho Virutexe nikdy v ruce neměl ale myslel jsem si, že tu konstrukci (zejména toho lamelovacího stolku) mají oproti třeba té Makitě/DeWaltu o něco lepší, nebo teda aspoň na pohled mi to tak přišlo. Můžu se tě pro zajímavost zeptat co na ní bylo konkrétně špatného - vůle/nepřesný lamelovací stolek, špatné páčky na aretaci kšiltu nebo něco podobného?

Já zatím dělal jen s tou starou Makitou a v práci jsme měli několik lamelovaček od modrýho Bosche (GFF 22 A) - a musím říct, že vůbec nechápu tu jejich nesmyslnou cenu že to stojí přes 11 000 když přitom co se kvality/konstrukce týče tak je to řekl bych úplně naprosto stejný jako ta Makita. Takže nad koupí lamelovačky od Bosche jsem vůbec neuvažoval, protože mi to přijde nesmyslně a zbytečně předražený.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů