Panty do oblozek

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

Panty do oblozek

Příspěvek od majki »

Zdravim vsecky,mel bych na vas dotaz?
Potreboval bych poradit ohledne pantu do oblozek.Mam vyrobene oblozky z 25mm lamina abych vyresil zrovna falc 25mm na 15mm.Mam to namyslene, ze zezadu budu t vlepovat spaliky dreva pod panty aby to v tom drzelo ty panty.panty jsem koupil klasicky do dreva delka 45mm,ne do oblozek jak se to dava do pouzder,jelikoz sem nechtel kupovat novou vrtaci sablonu.Chyba se stava v tom ze ted ale kdyz to mam z te 25mm a ne z 18 mm lamina ty oblozky tak mi zustava jen zhruba 17mm pantu do dreva navrtani.Chci se zeptat zda to bude stacit aby se to nevyrvalo z te drevotrisky.budou tam zaveseny jen lehke foliovane dvere.ale ptam se radsi ted nez to budu pěnovat.Diky za odpoved
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Panty do oblozek

Příspěvek od mihalo »

Ty špalíky alespoň dub nebo buk. 17 mm je hodně málo. Nešlo by ještě fréznout a dát delší špalík.
Ještě možnost je mezi lamino a špalík vlepit na pur hliníkový plech (cca1mm) ten by závit pantu taky trochu podržel. Všechno je to z nouze ctnost.
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

Re: Panty do oblozek

Příspěvek od majki »

Jo o tom plechu jsem taky premyslel,dat ho tam.Frezovat moc nemuzu,normalne bych to frezl o 5-7mm ale je tam uz pero,tak naprd to je.ono to drzi ale je to malo nevim jestli to rysknout.spis uvazuji na jedinym resenim a to koupit protipozarni panty.ty maji svornik se zavitem dlouhy 80mm a ne jak tyhle moje panty do dreva 45mm.jen skoda ze je mam uz koupene tech 45 mm :) .tak jeste uvidim.ale ty by drzely uz fest.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů