jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
roda
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2016, 00:13

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od roda »

Re tompas.Mam Ulmiu 1710 SN.Som maximalne spokojny.
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Juraj »

Tak ja som moju dilemu vyriešil a zatiaľ to vyzerá, že k úplnej spokojnosti.
Dorobil som stolík pre frézu a ešte ma čaká výroba pravítka a nejaký výmysel na jednoduché uchytenie k pravítku píly. Škoda, že píla má trošku blbšie vymyslené to uchytenie pravítka k vodiacej tyči, takže pravítko k fréze nejde jednoducho prichytiť k nemu... Ale inak ako som napísal, spokojnosť, všetko sa dá presne nastaviť, uhly držia, vozík bez vôle...
Přílohy
20160113_184218.jpg
20160113_184218.jpg (85.28 KiB) Zobrazeno 14255 x
20160114_211136.jpg
20160114_211136.jpg (74.83 KiB) Zobrazeno 14255 x
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od chavo »

Ahojte. Tak som si precital zopar vlakien.
Mam otazku na tych co si predcasom kupovali nejake pily. Osobne ma zaujimaju dewalt dw745, proma pks 250 alebo ta jej alternativa z uni-maxu, kdr 104, op 201 a jet jts 600x a to je asi vsetko. Teraz rezem vsetko ponornou pilou od dewaltu a som spokojny. So zakladnym kotucom v poho zvladla 40mm bukovu skarovku z ktorej som robil schody. Ale na uzke listy predsa len nieje taka pohodlna. Inak v pripade tych malych pil by somto robil tak, ze by som ich ozadil do vacsieho stola a osadil tam aj spodnu frezku. Mam dielnu cca 6*6m tak kazde usetrene miesto je super. A na co tu pilu? Na vsetko. Robotu si nevyberam, kazda je pre mna vyzvou. Schody, kuchyne dvere... Je mi jasne ze v tej cenovej kategorii (1500e) je asi problem vybrat poriadny stroj preto sa obraciam na vas. Ako ste spokojny s tymi vasimi vybermi?

A este dve prosby. Aku excentricku brusku a priamociaru pilu by ste poradili? Pri tej bruske potrebujem aby bola priemeru 150 a dal sa nastavovat rozkmit podla toho co idem brusit a mala rozne tvrdosty tych diskov kam sa lepi brusny papier a aby sa neprehrievala pri dlhom pouzivani. Pri tej priamociarej potrebujem aby dobre drzala v zakrutach a aby sa neprehrievala ked budem pilit cca 130mm buk. Za kazdy max 250-300e.

Dakujem za vsetky rady a postrehy a zelam pekny den.
Chavo
lukasd
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2017, 17:05

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od lukasd »

Zdravím, znáte někdo tuhle pilu: Bernardo TK 200 RS
Co na ni říkáte?
http://pily.heureka.cz/bernardo-tk-200- ... Aud-8P8HAQ
eugenzo
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2017, 19:15

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od eugenzo »

Tady Marius se značkou Bernardo moc dobrou zkušenost neměl: https://www.youtube.com/watch?v=gYLt0rZyJA0


Rád bych také nějakou stolní pilu, ale jsem omezen rozpočtem, místem a navíc jí chci spíše pro hobby řezání a nějaké starší, těžké, litinové z bazoše pořizovat nechci. Rád bych mobilitu, ale také trochu přesnost.

Už jsem byl hodně nakloněn pro Bosch PTS 10, ale tady ji většina lidí haní :-/. Dewalt 745 by byla fajn, ale je zase skoro 2x dražší :roll:
Asi budu muset šetřit. :oops:
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Roman »

eugenzo píše:Tady Marius se značkou Bernardo moc dobrou zkušenost neměl: https://www.youtube.com/watch?v=gYLt0rZyJA0


Rád bych také nějakou stolní pilu, ale jsem omezen rozpočtem, místem a navíc jí chci spíše pro hobby řezání a nějaké starší, těžké, litinové z bazoše pořizovat nechci. Rád bych mobilitu, ale také trochu přesnost.

Už jsem byl hodně nakloněn pro Bosch PTS 10, ale tady ji většina lidí haní :-/. Dewalt 745 by byla fajn, ale je zase skoro 2x dražší :roll:
Asi budu muset šetřit. :oops:

Mě by stačilo na hobby práci tohle http://stroje.prvni-bazar.cz/inz/kotouc ... 58449.html podobné pily se dají občas koupit už od 6tis,není to velký a je to poctivá litina,ted jsem našel jednu za 12tis,doděláš si vozík,pravítko a až budeš chtít něco jinýho pošleš jí dál,bejt mladej kluk co začíná z truhlařinou,tak bych neváhal,hele na ten dewalt a podobný pily se fakt vyprdni,to není pila ale hračka,proti dewaltu,makitě nic nemám sám tohle nářadí používám,ale tohle bych nevzal
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od pinos »

Naprostej souhlas. Začínal jsem stejně jako vy před cca 6 lety. Nevěděl jsem nic, jen jsemměl strašnou chuť dělat se dřevem. Pilu jsem koupil asi za 11500. Stará stavební pila Drukocel, ale sdodělaným pravítkem a vozejkem. Pořádnej litinovej stůl. Kotouč až 350 mm, motor 3 kW. Mám ji doteď a v ničem mě nelimituje.
Na to, co jsem zatím povyráběl, by mi ti přenosný pilky přestaly stačit po půl roce.
Ty jsou tak maximálně na nějaký poličky, ne (rozměry jsem nestudoval, ale jestli je to přenosný, tak si medovedu představit, že s tím bourám dvoumetrovou fošnu).
eugenzo
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2017, 19:15

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od eugenzo »

Souhlas pořádnej litinovej stroj má něco do sebe, ale v mém případě je problém s menší dílnou. Potřeboval bych spíše něco mobilního a ta litina by se přesouvala blbě.
Ten DeWALT nemá špatný recenze, naopak ho dost chválí, lepší než nějaká stolní, plechová Čína z hobby marketu. Největší slabinou toho DeWALTu je cena. V USA se prodává za polovinu co v Evropě :evil:
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Roman »

No ten stůl má tak 40x40cm a váží to jen 22 kilo.Jestli chceš dělat i jen hobby truhlařinu,tak si uvědom,že budš řezat fošny od 2cm do 5cm,2 m délka.Jo ona ta pila má pěkný disajn to jako jo,ale to je opravdu tak na ty poličky.Ještě s přídavnými stoly by možná na tom šlo něco vykouzlit.To bych si radši koupil ponornou pilu s lištou.
eugenzo
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2017, 19:15

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od eugenzo »

Jo to je pravda, už teď mám připravený 5ti metrový fošny na osámování..... :roll:

O ponorce jsem taky uvažoval, minimálně, že bych si k současné kotoučové ruční pile lištu vyrobil z překližky.... ale stolní pila je stolní pila.

Nejhorší to je s tím mým místem, mám to 12m2 a chvíli ještě potrvá, než dílnu zvětším, což je časem v plánu.

Kdyby tady ten DeWALT stál jako v USA 7 tis, tak jdu asi do něj s tím, že ho za čas prodám a koupím něco litinovýho.... a fošny bych zatím pořezal pilou na liště :(
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů