lamino

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

lamino

Příspěvek od majki »

zdravim
mel bych dotaz na rezani lamina?
jak rezete plotny lamina na formatovaci pile,ja
osobne rozrezu plotnu 2800*2070 tak zs na hrubo
bez predrezu o centak vic a pak vse jeste jednou s predrezem na cisto.
znami to prave dela rovnou na cisto jak je to spravne nebo lepsi je to ztrata
matrosu ja vim na dvakrat.diky
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: lamino

Příspěvek od Petr »

Kluci v práci řežou čísté pásy a to tak, že zárovná okraj na vozíku a uřeže podle pravítka čistou a tak pořád dokola. A po napásování se už zakracuje zase na čistou.
ピーター 大工
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

Re: lamino

Příspěvek od majki »

taky to tak zkusim,usetrim cas aj materialu neco hodne malo
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: lamino

Příspěvek od Tim »

Ahojky,
za vyzkoušení nic nedáš,ale z vlastní zkušenosti mohu říct,že na formátování lamina načisto z desky musíš mít sakra bytelnou formátku hodně dobrý pilový kotouč a trochu štěstí aby deska nebyla prohnutá a sám ,pokud nebudete dva tak máš smůlu.
když jsem dělal v rakousku tak se všechny plotny běžně řezali s přídavkem 30mm /na stranu 15mm/ a potom se teprve formátovalo,byla to jistota .Běžně takhle s těmito přídavky mám nastavený program na nářezáky.
něco jiného je velkoplošná formátka kdy deska drží na stole a pila podjíždí.
A jestli si myslíž ,že něco ušetříš na laminu tak ano budou ti zbývat většinou pruhy 80-100mm ,který jsou k ničemu a stejně prolítnou komínem.
Toť moje zkušenosti
jo a všimnul jsem si ,že máš starýho Roblanda 320 měl jsem ho hodně dávno novýho a asi tě nepotěším ,je stroj spíš pro zlost byl jsem rád ,že jsem se ho po dvou letech zbavil,nic tam nedrželo rozměr ,vůle ve vedeni nenastavitelná ani technikem a nebyl jsem sám kdo tuhle pilu zkusil tak bud rezignoval a pořád něco ladil a nebo šla z domu

tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů