Filtrační stěna na lakování

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
leninjr
Příspěvky: 19
Registrován: 10 srp 2010, 08:36

Filtrační stěna na lakování

Příspěvek od leninjr »

Ahojte, máte někdo zkušenost se skládaným kartonovým filrem?http://shop.filter-technics.cz/filter-t ... ove-filtry Potřebuji nějaký, aspoň provizorní způsob na odsávání přestřiku z pistole. Nemám žádný oddělený prostor, tak lakuju mezi strojema. Syntetika ještě šla, ale dnes jsem dělal s nitrem a po hodině jsem musel vypadnout, jak jsem těch 1000m3 zamořil. (dřív jsem vydržel víc :D )
Ten hlavní dotaz je, jestli ten karton dokáže dostatečně odfiltrovat lak, protože zatím jediný způsob jak to můžu odsávat, je odsavačem, co mám ke strojům a nechtěl bych, aby se mi v něm zalepil filtr lakem.
Jirka
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtrační stěna na lakování

Příspěvek od JanB »

Teď nevím, z toho popisu jsem nepochopil - ale za tím má být asi ještě aktivní odsávání, ne? A nejspíš ještě další filtry, tohle bude asi zachytávat jen největší kapky.

Ta mlha z pistole je fakt nepříjemná věc, jeden z důvodů, proč doma občas nadhodím, že bych potřeboval k té stávající ještě další tři dílny (na letadla, na kovo a lakovnu :D )
V každém případě to chce pozakrývat stroje a vzít si masku s dobrým filtrem, pak ten smrad neucítíš.
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtrační stěna na lakování

Příspěvek od Ponty »

JanB ma pravdu. Samotny filtr je k ničemu, je to stejne jak stříkat do krabice od bot. Na tento filtr musi byt strikaci komora, kde jsou tyto filtry zaskladane za sebou v ramech a komora ma odtach ven z mistnosti. Schachermayer celou sestavu nabízí neco kolem 100 tis.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
leninjr
Příspěvky: 19
Registrován: 10 srp 2010, 08:36

Re: Filtrační stěna na lakování

Příspěvek od leninjr »

Jasně že za tím bude aktivní odsávání, ale zatím jen z odsavače, co mám ke strojům.
Nakonec jsem k tomu kartonovému filtru objednal i filtr PaintStop, který se používá v lakovnách, ten je asi 50mm tlustý a v roli je toho 20m takže můžu těch vrstev udělat habaděj, no spíš podle toho co zvládne ten ventilátor.
Takže to bude mobilní stěna 1x2m-jedna řada filtru, nebo 2x2m-2 řady, to je otázka, jestli ten karton potřebuje větší proudění vzduchu, aby se v těch komůrkách líp odloučily kapky. Další vrstva ten PaintStop, pak odsavač a foukat asi do stropu, asi zase ještě přez ten PaintStop, aby se krom filtrace i rozptýlilo proudění vzduchu.
Konstrukce asi z OSB?
Ven to teď foukat určitě nebudu, protože vytápět 1000m3 není jen tak, proto řeším filtry.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtrační stěna na lakování

Příspěvek od hylopetes »

Pozor na to, aby tam byl nevybusny motor.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtrační stěna na lakování

Příspěvek od hylopetes »

Jinak PaintStop pouzivam i ve svem DIY reseni a stejne je v potrubi usazena barva. Ale chytne to vetsinu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů