Vrata

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

Vrata

Příspěvek od majki »

zdravim vsechny a preju hezky svatky.
potreboval bych radu ohledne vyroby drevenych vrat do me dilny.nikde neni zadne video poradne atd.nejde mi ani tak o tu vyrobu jak o to zamereni abych to spravne vyrobil.nejsem si jisty jestli to budu delat dobre?zamerim si sirku vrat a vydelim ji dvema a to budu met dve pulky na kterych odectu z kazde strany 5mm na spravne zavirani a otvirani samozrejme az po hotovych futer tohle zamereni nebo mi to udelaji urcite panty nebo falc?mam vysku vrat 2100mm a sirku 2660mm bez futer .vrata klasika sklo navrchu dole kazetova vypln.
diky snad mi nekdo poradite
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrata

Příspěvek od Ponty »

Ahoj Majki. Rozměr otvoru potřebuješ na futra, na rozměr křídla potřebuješ rozměr futra mezi falcem. Nejdříve musíš vědět jaký budeš mít futra a z toho vycházet. Způsobů je několik a záleží i na použitých pantech. Všeobecně se dá říci že falc je 15 mm, mezera u pantu cca 3 mm a na srazu 4 mm. Můžeš udělat na srazu přefalcované, nebo jen na klapačky. Pokusil jsem se to jednoduše nakreslit, tak to bude snad k pochopení. Při přefalcovaném srazu je rozměr mezi falcem děleno dvěma + 18 mm a na tupém srazu - rozměr mezi falcem děleno dvěma + 10 mm. Je to takové všeobecné, ale na základ snad stačí :)
Přílohy
CD VRATA.jpg
CD VRATA.jpg (64.56 KiB) Zobrazeno 12025 x
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Vrata

Příspěvek od truvan »

Líp bych to nenapsal !
Já nechávám na srazu mezeru na tužku ( 6mm)
Ale na malým dvoukřídle klidně 4mm
Míru zdar
práci čest
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrata

Příspěvek od Ponty »

Tuzka je klasika, kdyz tam tedy nehodis tesařskou na plocho :D . Ale jak jsem psal, tak zalezi na vice věcech jak se budou vrata svešovat, nebo ne. Když budu mit festovny panty, šířku rámů 150 mm+, tuplovanej spodek s dvojčepem a čepy rozklinovaný neni problem 4 - 5 mm. V opacnym pripade nepomuze ani ta tesařská tužka :)
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

Re: Vrata

Příspěvek od majki »

Dikec chlapy,tohle je rada nad zlato.je dobre si o tom s nekym poradit radsi nez abych neco po... :) .tak se zatim mejte caucau
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Vrata

Příspěvek od truvan »

tak se pochlub jak dopadly vrata :geek:
Míru zdar
práci čest
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

Re: Vrata

Příspěvek od majki »

2017-07-12 20.43.22-1.jpg
2017-07-12 20.43.22-1.jpg (54.95 KiB) Zobrazeno 10587 x
Nazdar Truvan,tady ti posilam foto mojich vrat,jsou nakonec zelezna a tak se sem moc nehodi.nicmene prace je to moje.za foto se omlouvam.mobil no.jo a zelezna jsou proto,ze mame velkyho psa co se furt dobyva drapama.tak sme usoudili,ze to bude lepsi.jinak funguji jak maj a to je hlavni,co myslis?
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

Re: Vrata

Příspěvek od majki »

2017-09-13 17.33.07-1.jpg
2017-09-13 17.33.07-1.jpg (29.86 KiB) Zobrazeno 10586 x
jo jeste tady mam takovy puleny vrata Truvan,dverca do pradelky,matros me dal zakaznik sam,ze z toho to chce.jinak protah nemam,jen hoblovku po domacku a protahuju na pile co kotouc da.takze kvalita takaa
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů