Holzmann HOB260ECO

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
martin72
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2016, 09:24

Holzmann HOB260ECO

Příspěvek od martin72 »

Ahoj všem,
Jaké mate zkušenosti se servisem značky Holzmann?
Plánuji pořídit na hobby využití hoblovku HOB 260ECO. Vím, ze se jedna o činu, v dané ceně je však težké najít neco evropského.
Prosim o vaše zkušenosti s hoblovkami Holzmann a jejich servisem.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Holzmann HOB260ECO

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

protože nikdo neodepsal, posloužím aspoň zkušenostmi s jinými výrobky Holzmann. Mám od nich ostrohrannou dlabačku a čelní brusku.

Čelní bruska si ráda zajde na výlet, je to nevyvážené až hanba. Litina sem tam nedolitá a s bublinou.

Dlabačka je co do konstrukce v některých směrech řešená až naivně blbě, kolíček co přes něj zabírá páka je poddimenzovaný a záhy se ustřihne.

U hoblovky bych nečekal, že to bude jiné. Číny mívají obecně problém s blátěnými součástmi, křivo zašroubovanýma vrutama a dřív nebo později problém s náhradníma dílama, kterých bude patrně třeba víc než u solidních výrobků.

Počítej že to bude trochu dodo a že bude třeba problém se seřízením - například podhoblování začátků/konců je problém i u mnohem lepších mašin.

Na lehký klacíky a provoz pár hodin do měsíce to asi poslouží, stejně jako mně slouží ty dva strojky. Není to ale robustní a protože je často blbě už konstrukce, servis Ti s tim nepomůže, i kdyby náhodou existoval (o čemž pochybuju.)

Honza
martin72
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2016, 09:24

Re: Holzmann HOB260ECO

Příspěvek od martin72 »

Děkuji za radu, pokud z výběru vyřadim čínské produkty, tak v ceně do 30.000 ostatně jen OPP UMDS II. mate ji někdo nebo doporucite něco jiného?
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Holzmann HOB260ECO

Příspěvek od truvan »

cokoliv z bazoše bude imho lepší než ty šméčka co tady furt řešíte,
použitejch pilek je plnej internet :lol:
https://stroje.bazos.cz/inzerat/69561533/pila.php

https://stroje.bazos.cz/inzerat/6829184 ... u-Rema.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6953136 ... MMA-35.php
..................................................
..................................................
...........................................

a takhle bych Vám moh hodit odkazů tuny,
neumíte hledat??????

skočím do auta jedu vomrknout a je to,funguje nefunguje? deset dvacet jede se dál
hučí ložisko??? tak se vymění..... :ugeek:
hold co nejde koupit na e shopu to je moc složitý,co?? :shock:
to by se musel zvednout zadek od PC.


ááá koukám že sem to sem kopnul omylem ale ne zas takovým, platí to i pro hoblovky
ale odkazy a inzeráty si najdi sám,pak to sem hod na posouzení ;) čínskej šit opravdu vyřaď jestli chceš něco vyrábět :idea: :ugeek:
Naposledy upravil(a) truvan dne 04 led 2017, 11:55, celkem upraveno 2 x.
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Holzmann HOB260ECO

Příspěvek od Tim »

ahoj,

už jsem to tu někde psal nejhorší je něco chtít a zároveň hledat problém proč to nejde a odpovědnost za rozhodnutí házet na někoho jiného...tečka

Tim
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Holzmann HOB260ECO

Příspěvek od Hans »

Ahoj martin72,

UMDSku jsem měl, ale ta je dobrá jen na poměrně malý věci, už dvoumetrový prkno je na tom potíž srovnat, to už vidíš na tom, že prodloužení stolů jsou plechová a i když je seřídíš do roviny, pod prknem se prohnou jak nic. A protah má maximum 6 cm, což je málo.

Raději si najdi opravdu něco použitýho, ale solidního, jak píše trochu nevybíravě truvan. Na servis bych se vykašlal, ono že za to někoho platíš ještě neznamená že to umí. Tohle nejsou složitý stroje, seřizování se záhy naučíš.

Problém prostě je, že tyhle stroje jsou drahej špás, pokud mají fungovat. A pokud drahý nejsou, tak buď za moc nestojí, nebo se už amortizovaly u někoho jinýho (=inzerce) a to je při tomhle rozpočtu jediná šance.

Honza
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Holzmann HOB260ECO

Příspěvek od truvan »

;) všem děvčatům se omlouvám sem neomalený grobyán :x

ale mám dobrý srdce :P a mám Vás všecky tady rád :mrgreen:

čím starší stroj tím lepší-dřív se vyrábělo aby to fungovalo a vydrželo :idea:
a dnes????
to si snad ani nemusím třepit hubu :D
a jak píše cvalík,ty základní stroje nejsou žádná věda, jdou dát většinou lehce do cajku,
a ikdyž to něco stojí tak práce na takovým stroji je pak o něčem jiným,
nějaký šunty Ti práci jen znechutěj :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 82 hostů