Dna zásuvek

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dna zásuvek

Příspěvek od Petr »

Ahoj Honzo,
u masivní zásuvky jsem určitě pro ozuby. Celkem rád bych se inspiroval tvojim hoblíkem. Můžeš nahodit fotku? Díky
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dna zásuvek

Příspěvek od JanB »

Petr: Nějaké fotky i popis mám na blogu, viz. http://dilna-jb.blogspot.cz/2015/06/dra ... lanes.html
A asi tři vteřiny :-) použití toho hoblíku jsou vidět v mém videu na Youtube - čas 8:12
https://www.youtube.com/watch?v=YyFMb1YE2Q0

Ale klidně ti nafotím i větší detail, když budeš chtít.
milanzaba
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2016, 13:36

Re: Dna zásuvek

Příspěvek od milanzaba »

dekuju za odpovedi. slo mi o to ze na cirkularce josu ty drakzy prubezne a je to videt, nevedel jsem ze se jeste davaji dalsi cela zepredu. tim se to cele vysvetluje :D

frezu od cmt jsem videl 5mm nejmensi. nebylo mi uplne jasne jak se 3mm sololit vklada do 5mm drazky nebo co se dela s tou 2mm mezerou mezi sololitem a stenou drazky.

ted uz je mi to zrejmejsi.

jinak drazkovaci hoblik jsem vyrabel presne pro stejny ucel, akorat to bylo na vedeni supliku. koukam ze americanwoodworker docela frci i u nas :D
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dna zásuvek

Příspěvek od JanB »

Otvírám toto starší téma, neb kvůli tomu nechci zakládat nové...

Při mých několika amatérských pokusech jsem se pokoušel o napodobeniny historického nábytku, takže i zásuvky jsem dělal z masívu, konkrétně z topolu. Teď ale dělám pár skříněk do pokoje mým dětem a ty skříňky nebudou až tak "starožitné" a přemýšlím, jestli nebude praktičtější udělat zásuvky z překližky....asi budou odolnější vůči dětskému zacházení....co vy na to? Mám použít smrkový masiv stejně jako na zbytek skříněk, nebo překližku? :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 98 hostů