Stojanova vrtačka

Vše co se týká truhlářského řemesla.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od mari_001 »

Jj už jsem to pochopil:) škoda že ten stůl je litinovej nejde na něj svářet, ale možná bych vytvořil pod to objímku a zkusil to vymyslet na ten hřeben, když by nefungovala varianta se závitovkou, ale chvilku to nechám, musel bych u toho svářet a tím teď nemám dobré zkušenosti :D
https://www.facebook.com/Drevozkouta/ph ... =3&theater
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od hylopetes »

OMG. To ti utikal nejaky plyn nebo bouchlo nejake redidlo ci co?
Dobre vedet, ze lisy se daji koupit a muze u nich dojit k popaleni.. pisu si :)
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od truvan »

:shock: :shock:
Vítej do klubu ;)
kdybys těch pár dveří srazil a stáhnul jako vždycky(bez lisu)tak to mohlo bejt už hotový
ale já sem to samý(odborně se tomu říká prokrastinace-nebo tak nějak

Takže Ti přeji brzké uzdravení a nižší penále než budu mít já :oops: :? :ugeek:
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od werdio »

tyjo..tak se dej do kupy!..jednou se mi stalo, hadr od ředidla, kulička od svařování a bylo...klasika, odmastíš železo, hadr hodíš na otevřenou plechovku benzinu a jdeš vařit.
Truvane, co mi uniklo?
PS: dnes jsem dal na místo 30, 50 nástřely a všech deset hřebiků bylo skrz, samo na místě kde to jde nejvíc vidět, stačilo málo a narval jsem ruce do krbu
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od truvan »

trošku mě podrželo 380 V, :shock:
ale už je to o hodně lepší už i votočím klíčem v zámku ;)
vobě zápěstí mám pěkně vypálený ale už sem na 90 ti procentech,ale myslel sem že už to tady je veřejně profláknutý :roll:
Míru zdar
práci čest
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od mari_001 »

Lis jsme dělali u kamaráda, já jsem jen dodělával kličky na přítlak z boku. Vařil jsem elektrikou ve svěráku, svářel jsem tam celé dopoledne. Nic jako ředilo,barva, nebo jiná těkavá látka tam nebyla. Na nic jsem nepřišly:( prostě jsem ťuknul a najednou rána jak z děla a v kukle plamen :D prasklo sklo ve vokně, zatím to vypadá že by to mohlo bejt něco z disků.. táta je IT a měl tam rozebraný nějaké disky... tak možná z toho:(
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
meem
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2017, 20:35

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od meem »

ahoj,
na co si dat pozor pri kupe starej vrtacky
pozeram teraz na bazosi je jedna
"nesmrtelná vrtačka Jihokov Hustopeče,4 rýchlosti, hlava 13 mm výborný stav, pôvodná farba" 290eur (7400CZK)
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od miru01 »

Asi hlavně házivost vřetene, vzít si s sebou 1 a 13 mm vrták, na malém bude dobře vidět jak to za chodu hází, na velkém do kovu zase budou vidět a slyšet všechny vůle na ložiskách, drnčení apod. Povysunout pinolu a zamlít jaká je vůle a celk. vizuelní stav. Někdy bývají vylámané zuby na vysunování pinoly, ale to nelze zpravidla poznat bez rozborky. No ale 7,4 t. mi přijde dost.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od Hans »

Čau,

tenhle Jihokov bývá myslim tak za pět tisíc. Za 7,5 by musel být v opravdu excelentním stavu.

Ještě drobná poznámka k těm vrtákům na zkoušení - musí jít o opravdu slušné vrtáky. Na první pohled se to nezdá, ale obyčejný vrtáky z nějaké bau sady jsou většinou celkem křivý a s nima se bude jevit křivý úplně každý sklíčidlo. Asi bych na to vzal spíš broušený vrtáky na kov.

Jo a samozřejmě bych zkontroloval stav samotnýho sklíčidla, jestli nejsou pakny odrbaný, ulámaný zuby po obvodu apod.

Ještě bych asi zkontroloval vůli na pinole v různých vysunutích. Pokud je někde vůle, trval bych na jejím seřízení na místě. Sice se mi nezdá, že by to zrovna u Jihokovu bylo, ale třeba u čínských vrtaček je to často neseřiditelné, protože pinola není rovná nebo není dobře obrobená. To se pak projevuje tím, že chod pinoly po celé délce vysunutí neklade stejný odpor. Někde to drhne a jinde je to zas třeba volný. Pokud by to tak bylo, pak bych od tý vrtačky radši utekl. Opravitelný to je, ale ne doma na koleně (=panáčkovat u kovoobraběčů.)

Hans
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Stojanova vrtačka

Příspěvek od miru01 »

jj, ještě lepší je nějaký rovný trn a hodinky, ale zase na druhou stranu tyhle stroje měly několik desetin už z výroby a něco taky udělá sklíčidlo. Pokud jde o vůli v pinole tak nelze nic seřizovat vyjma vodicího trhnu v drážce pinoly. Raději bych koukal po 16mm.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 14 hostů