Trable s noži hoblovky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Maklakla
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2015, 16:45

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od Maklakla »

Nevím. Ty bočnice nemám, stoly jsou na koncích zůžené, celkově je ta moje nižší a zdvih má utopený pod stolem. Kdyžtak zítra nafotím.

Edit: tak máš pravdu, je to KDR MS 300. Google pomohl.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od Tim »

Ahoj
tak tyhle stroje se jim moc nepovedly a jsou v podstatě jenom pro zlost ,přestože KDR byla výborná značka dělali svého času nejlepší dlabačku na trhu a solo protahy 410 byly super stroje,

tim
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od hylopetes »

Mam taky KDR, tusim MS 200. Posun drivka pri ladeni nozu ma byt 8 mm.
Zvedani (4 posuvne bloky) jsem zafixovala pomoci podlozek nord lock. Vyladeno jak nejlip to slo kontrolnim pravitkem od kinexu (1,5m; obrovska a tezka mrcha). Ty podlozky se ani nehnou a ani s tim nepotrebuju hybat. Nastavila jsem si tam uber asi 1 mm nastalo.

Jak funguji tyhle podlozky:
http://www.nord-lock.com/cs/nord-lock/wedge-locking/

Nord lock podlozky v eshopu:
http://www.spojovaci-material.net/sp/po ... 15158.html
nordlock1.jpg
nordlock1.jpg (166 KiB) Zobrazeno 14687 x
Maklakla
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2015, 16:45

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od Maklakla »

Zkusím to nějak vyladit. Pořád ale nevím proč se mi po protočení ta laťka posune víc.

Hylopetes: takže máš natvrdo nastavenou výšku? Dělalo ti to neplechu když si ji měla volitelnou? 8mm mi přijde hrozně moc a na konci obrobku mi to dělá oblouček.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od hylopetes »

Maklakla píše: Hylopetes: takže máš natvrdo nastavenou výšku? Dělalo ti to neplechu když si ji měla volitelnou? 8mm mi přijde hrozně moc a na konci obrobku mi to dělá oblouček.
Ano, mam to natvrdo. No i kdyz to tedka posunu, tak to rozhodim. Ty 4 bloky to drzi na nejakem miste a tyc to fixuje na 5. miste. Kdyz zakroutim tyci, tak ty bloky dostanu na mista, ktera nejsou stejne sikma a cele se to rozhodi.
Ty podlozky tam mam protoze pri vetsim tlaku se puvodni sroubovany spoj proste protocil a opet se to cele rozhodilo. Jeste dodam, ze ty podlozky se davaji z obou stran a sroub s matici je pevnost 10.9 - da se to vic utahnout.
Obloucek mi to taky obcas udela. Staci tlacit na konec obrobku a je to. Tlac u konce hoblovani 10 -15 cm od konce a to by melo pomoct.
8 mm je v manualu, nekde jsem to vygooglila. Ale je mozne, ze pro Tvuj typ hoblovky je to jinak.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od Roman »

Ja mam jen hoblovku narex 20cm a na konci me to jakoby kus ukousne,proste obloucek.Je to zrejme zpusobeny velkym vysunutim nozu,tam se neda stul stelovat.Mam to ale jen na hrube opracovani,tak jsem to po poslednim brouseni nozu ani neresil.Na ty drivka bych se vyprdnul,to neni na serozni sestelovani,pujc si takove strojnicke hodinky s magnetem.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od Tim »

ahojky Romane,tak ty dřívka jak píšeš jsou při nastavování zadního stolu u srovnávačky k nezaplacení,jak to dělám já popisuju tady http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... 3141#p3141 .jo a pokud máš nože moc vysoko a nebo zase moc nízko proti zadnímu stolu tak nesrovnáváš ale obloukuješ a tomu právě zabrání seřízení pomocí latiček.
tim

jo a jak píše wewerča je to stroj kde musí být všechno nastaveno a dotaženo a potom s tím nehýbat.....stačí jenom zapnout a vypnout a rozjede se to a děláš všechno znova.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od werdio »

Time, skvělý návod..stručný a s přínosem! ;)
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od miru01 »

Používáte někdo toto?
Přílohy
meridlo.jpg
meridlo.jpg (24.84 KiB) Zobrazeno 14538 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Trable s noži hoblovky

Příspěvek od Tim »

když se koukneš na můj příspěvek tak tam mám to samé v modernější verzi
na usazení nožů do válce super věcička

tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů