Výběr pokosové pily

Vše co se týká truhlářského řemesla.
MAXX
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2016, 20:51

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od MAXX »

Taaak v pátek jsem si objednal pilu, po dlouhém váhání a výběru :-)
Nakonec jsem si objednal Metabo KGS 305 M. Už jsem byl docela rozhodnutý že si koupím tu Makitu 260 jak jste mi radily, tak jsem volal tady místnímu dealerovi co má autorizovaný servis na Makitu, Metabo, Boss, fest tool atd... Ptal jsem se ho na tu Makitu jestli jí má a za kolik, vyhrkl na mě cenu o 2,5 tisíce víc než nejlevnější na internetu... Tak to jsem řekl že ne a ptal jsem se ho jak to že na internetu jsou o tolik levnější..
Tak mi řekl že sice to je stejný tip vzhledově stejné ale je dost pravděpodobné že to má malinko jiné střeva... To se mi moc nechtělo věřit, tak zavolal ještě jednomu co má taky servis na makity.. a řekl mi to samé... A že se to netýká jen nářadí ale i třeba televizí, ledniček atd... poto se tak třeba liší ceny na internetu o proti kameným krámům není to pravidlo ale je to prý dost časté.

Tak mi doporučil Metabo 254 že se jim povedl tento tip... Tak jsem si zavolal do Metaba aby mi jí přivezli ukázat... přijel pán ochotný ukázal, vyzkoušel jsem si ji, a dost mi zaujala... Ale nakonec jsem se rozhodl že si koupím už 305 abych prořízl aspoň 100x100 trámek.

Další info podám až přijde a budu sní mít něco nařezáno.. :-)
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od hylopetes »

Existuje tzv. sedy dovoz. Firma, ktera nema vyhradni zastoupeni v CR doveze zbozi ze zahranici. Tam je o kousek levnejsi. Vyhradni dovozce pak odmita opravovat/reklamovat zbozi z sedeho dovozu, protoze on si do ceny promita naklady navic (muzu hadat naklady na dovoz nahradnich dilu, vice zamestnancu, prostory atd). Vysledkem jsou bachorky o nepoctivosti, jinych strevech uvnitr apod.
Treba Makita odmita opravovat sedy dovoz, ale u Bosche to pry projde.

Tohle neni jen u naradi, ale treba i u kol. Takovy Cyklo Zitny a jeho prirazka na Sram je to same.

Ve finale se da vcelku dost usetrit. Mycku jsem si dovezla z eshopu co dovazi z Polska, levnejsi o asi 5 kkc a funguje (po jedne DIY oprave) 7-8 let. Klimatizace LG byla o 14 kkc :shock: levnejsi od firmy ze Zlina nez z Prahy.

Typicky prodejce z sedeho dovozu je http://www.naradiprofi.cz/
Kdyz porovnas ceny, tak jsou bezkonkurencni.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od Tim »

Ahojky

vše co řekla hylopetes pravda potvrdil mi to cesták od makity šedý dovoz většinou nemá na záručáku hologram jako má originál makita.používají taky fintu že nakoupí bez dph a u nás ho nepřiznají .

tim
štefan
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2015, 08:50

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od štefan »

Predaj cez výhradného dovozcu je totálne zastaralý obchodný model z minulého storočia, ktorý do dnešnej internetovej doby už moc nepatrí. Ak sa značka ako napr. Makita tvári globálne, svojim tovarom pokrýva celú Európu, tak by mala poskytovať celoeurópsku záruku bez ohľadu na to kde je výrobok kúpený. Záručný servis by si len cez nejakú databázu overil, či je sériové číslo platné pre daný región - kontinent a či je platná záruka, vykonal by opravu a tú by vyúčtoval priamo obchodnému zastúpeniu výrobcu. Výhradný dovozca je v dnešnej dobe zbytočný medzičlánok na trhu. Táto obchodná politika ma od inak kvalitnej značky Makita dosť odradzuje...
Keď to ide u áut, počítačov, elektroniky, tak nevidím dôvod aby to nešlo aj u Makity.
MAXX
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2016, 20:51

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od MAXX »

Díky za vysvětlení hoši :-) jsem zase o něco chytřejší.
No každopádně jsem si za to Metabo pár stováků připlatil abych nemusel řešit reklamaci přes internet a posílat to tam, takhle to mám pomalu cestou z práce servis, kdyby se s tím cokoliv dělo.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od miru01 »

Když kouknete na makita.cz tak první co na vás vyskočí je trapné okno s varovaním před nákupem jinde než u nich, je to ostuda, je s podivem, že toto výrobce českému zastoupení toleruje. Také proto jsem akuvrtačku od makity kupoval přes ebay v německu za veeelmi dobrý peníz a měl ji třetí den doma z Hamburku i s německou zárukou.
milanzaba
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2016, 13:36

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od milanzaba »

U te Makity to fakt vyskoci a prudi to skoro vsude :) Pak me to teda navedlo na seznam autorizovanych prodejcu a tam jsem nasel jak http://naradi-pro-firmy.cz tak http://www.naradiprofesional.cz/ kteri maji podle heureka nejnizsi cenu u frezky http://frezky.heureka.cz/makita-rt0700cx2j/

Naopak jsem se dival na ebay Nemecko a tam ta sama legrace prijde nejlevnejsi na 200 ecek pri cene 30 korun kus to je nekde kolem 6 tisic. Plus postovne.

Nic vyse uvedeneho nerozporuju. Jen to sem spis pridavam ze jak teda vlastne poznat neautorizovany dovoz kdyz to neuvadi ceske zastoupeni znacky na svych strankach? Nebyt to uvedene na strankach Makita, tak nemam nejmensi tuseni od koho to vlastne kupuji a co mi prijde z eshopu? No papir toho snese hodne ... Jedine se ptat primo zastoupeni dane znacky u nas?

Me osobne teda cela tahle situace prijde hodne smutna.

Milan
milanzaba
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2016, 13:36

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od milanzaba »

MAXX píše: Tak mi doporučil Metabo 254 že se jim povedl tento tip... Tak jsem si zavolal do Metaba aby mi jí přivezli ukázat... přijel pán ochotný ukázal, vyzkoušel jsem si ji, a dost mi zaujala... Ale nakonec jsem se rozhodl že si koupím už 305 abych prořízl aspoň 100x100 trámek.

Další info podám až přijde a budu sní mít něco nařezáno.. :-)
Mate zkusenost s Festool Kapex? Jde mi ciste jen o porovnani jestli je ta pila skutecne tak "hustekrutoprisna" nebo se tomu to Metabo vyrovnava? Me na Kapexu vadilo, ze neni uplne presny doraz shora, dalo se to promacknout o nejakych pul milimetru ani nevim jak a obcas to byl docela problem u mensich veci. Jinak se mi s tou pilou dela luxusne.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od mari_001 »

Už to tady v nějaké diskuzi recenzoval Petr, myslím že i dvakrát, stačí pročíst a pohledat ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
Milane můj výčet proč kapex nebrat je tady:
http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... apex#p6721
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 hostů