Výběr pokosové pily

Vše co se týká truhlářského řemesla.
milanzaba
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2016, 13:36

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od milanzaba »

Zdravim, me neslo ani tak o Kapex, ten znam a taky jsem si uz zastrilel a podobne lahudky. Spis me zajima to Metabo za tretinu ceny Kapexu. Ale bohuzel nemam moznost si to nikde delsi dobu vyzkouset.

Kazdopadne i tak dekuju za potvrzeni ze v pripade Kapexu to neni rukama, ale zarizenim :D

Milan
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od miru01 »

milanzaba píše: Naopak jsem se dival na ebay Nemecko a tam ta sama legrace prijde nejlevnejsi na 200 ecek pri cene 30 korun kus to je nekde kolem 6 tisic. Plus postovne.

Nic vyse uvedeneho nerozporuju. Jen to sem spis pridavam ze jak teda vlastne poznat neautorizovany dovoz kdyz to neuvadi ceske zastoupeni znacky na svych strankach? Nebyt to uvedene na strankach Makita, tak nemam nejmensi tuseni od koho to vlastne kupuji a co mi prijde z eshopu? No papir toho snese hodne ... Jedine se ptat primo zastoupeni dane znacky u nas?

Me osobne teda cela tahle situace prijde hodne smutna.

Milan
Pravda, od té doby co nám pánové z ČNB vylepšili kurz Kč, tak nákupy v DE ztratili smysl...
Když nakupuji v CZ, tak proč mám řešit autorizovaný vs. neautorizovaný prodejce? Prostě vyberu nejlevnější nabídku značky kterou nakupuji, 14 dní na vrácení zboží, pak máš 2 roky ze zákona záruku a po ní už stejně opravuješ za své - lhostejno jestli v autorizovaném nebo jiné servisu a vždy máš ještě možnost si koupit vadný díl vlastními silami. Pokud kupuješ značkové kvalitní nářadí, tak tam máš navíc velmi malou pravděpodobnost, že se cokoliv rozbije. Kupovat u prodejce, který mi vyhrožuje ještě dřív než jsem si něco u něj začal kupovat a ještě o 2,5 t. dráž, to mi nedává smysl.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od hylopetes »

miru01 píše:
Pokud kupuješ značkové kvalitní nářadí, tak tam máš navíc velmi malou pravděpodobnost, že se cokoliv rozbije. Kupovat u prodejce, který mi vyhrožuje ještě dřív než jsem si něco u něj začal kupovat a ještě o 2,5 t. dráž, to mi nedává smysl.
Kdyz je rec o te Makite, tak me neprijdou jejich produkty jako nejaky zazrak. Kdyz porovnam vnitrek excentricke brusky Bosche a Makity, tak Makita je kus plastu a Bosch je kus masivniho hliniku. Samozrejme Bosch je skoro 2x tak drazsi.
Makita ponorna pila mi ujizdela do boku a podrezavala. Bylo to prastenym sroubkem vespod, ktery se mohl stehovat +- 2mm.
Vrtacka po asi 2 letech obcasneho pouzivani ma mega vakl a 1,3 Lion baterky uz nabijim po par hodinach.
rolnas
Příspěvky: 1
Registrován: 20 kvě 2016, 16:23

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od rolnas »

dobrý den,
chtěl bych koupit pokosovou pilu do 10 000,- Uvažuji o nová Metabo KGS245 nebo možnost odkoupit od zkrachovalé firmy za 9000,- Makita LS1013. Ta Makita je zřejmě kvalitou někde jinde ale zase se bojím aby nebyla nějak moc zhuntovaná a případná oprava nevyšla ještě dráž.
Zajímá mě co by jste volili zda novou v záruce nebo použitou ale zřejmě lepší. Na co se případně zaměřit při kontrole použité pily. Děkuji všem za případné rady.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od werdio »

Ted jsem koukal na DeWalt bratru za 30k ale ta byla na první dojem hodně solidní, tuhá jak litej beton, což se u mojí Bosch říct nedá..a celkem mě ted co jsem byl v IGM překvapila JET celkem za ok bankovky a minimálně v tuhosti OK
Nicméně ani jednou jsem neříznul, tak jen okraj info
msismen
Příspěvky: 7
Registrován: 29 říj 2015, 18:32

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od msismen »

Ahojte. Mate niekto skusenosti z pokosovou pilou Bosch GCM 12 GDL? Oplati sa dat za nu tolko eur?
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od mari_001 »

Někde se tady ta pila řešila, ale nemůžu to nikde najít :/
Ma ji hylopetes ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
MAXX
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2016, 20:51

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od MAXX »

rolnas píše:dobrý den,
chtěl bych koupit pokosovou pilu do 10 000,- Uvažuji o nová Metabo KGS245 nebo možnost odkoupit od zkrachovalé firmy za 9000,- Makita LS1013. Ta Makita je zřejmě kvalitou někde jinde ale zase se bojím aby nebyla nějak moc zhuntovaná a případná oprava nevyšla ještě dráž.
Zajímá mě co by jste volili zda novou v záruce nebo použitou ale zřejmě lepší. Na co se případně zaměřit při kontrole použité pily. Děkuji všem za případné rady.
Zdravím.
Za mě můžu jen a jen doporučit Metabo KGS 305 M je sice přes 10 000, ( jestli máš ještě někoho známého kdo ti vrátí dph, tak je to mašina za krásný peníz) ale rozhodně se už vyplatí, kord jestli taky děláš s nějakými trámky 10x10. Mám vyzkoušeno že vezme 11,5cm trámek.
Původně jsem se se rozhodoval přesně nad tou jako ty 245, ale ted jsem rád že jsem to neudělal. Myslím si, že za ten prořez se vyplatí připlatit. Hned jsem jí taky využil na dřevník kde se mi ten prořez hodil parádně. Ještě jsem jí pomalu nevyndal z krabice a už makala, mám jí asi měsíc a půl a jsem nadmíru spokojený. Vypadá bytelně nic se netřepe ( zatím teda :-) ) Za mě jen doporučuji.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od mari_001 »

msismen píše:Ahojte. Mate niekto skusenosti z pokosovou pilou Bosch GCM 12 GDL? Oplati sa dat za nu tolko eur?
http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... 2&start=40

Našel jsem :) tady se o ní píše.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
msismen
Příspěvky: 7
Registrován: 29 říj 2015, 18:32

Re: Výběr pokosové pily

Příspěvek od msismen »

Caute, tak som objednal metabo kgs 305m, dojde utorok-stredu. Chcem sa spytat Maxxa, ake prislusenstvo k nej dostal a ci je z nou stale spokojny? Kotuc mas ten k pile,alebo si dokupil nejaky kvalitnejsi? dik. ahojte
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů