Exotické spárovky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
johny_r
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2017, 08:14

Exotické spárovky

Příspěvek od johny_r »

Ahoj,
sháním firmu, která vyrábí spárovky z nějakých zajímavých dřev. Chystám se vyrobit nějaké police a stůl do moderního obýváku a hledám 40mm spárovky ze dřev s výraznou kresbou, případně s drásaným povrchem apod. Většina výrobců se omezuje na dub a buk. Každý krám s nábytkem je plný stolů ze zajímavých dřev, ale nenašel jsem žádného výrobce, který by takové desky dělal.
Díky za každou radu.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Exotické spárovky

Příspěvek od Tim »

Ahoj,

kolik jsi ochotný zaplatit za 1m2 spárovky síly 40mm z amerického ořechu případně americké třešně?

tim
johny_r
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2017, 08:14

Re: Exotické spárovky

Příspěvek od johny_r »

Ahoj,
tak daleko ještě nejsem :). Zatím se spíš snažím zjistit, jestli se to dá sehnat a za kolik. Pak budu přemýšlet, jestli je cena přijatelná nebo ne. Navíc ještě nemám jasno ani v tom, jaké dřevo chci. Spíš jsem myslel, že na to půjdu opačně - vyberu z toho, co se dá sehnat.
Pochopil jsem správně, že nabízíš tyhle varianty?
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Exotické spárovky

Příspěvek od werdio »

tak ci tak, pokud neco sezenes, bude to cink popr. prubeh lamely neco kolem 5cm s trochou stesti s figurou .. Kdyz exotiku, tak leda slepit sam popr.to nechat udelat profika :-)
Ale da se sehnat i skladovka..Iroko, Zebrano,Am.orech pocitej 40mm cca 6 - 8k za m2 bez dph
johny_r
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2017, 08:14

Re: Exotické spárovky

Příspěvek od johny_r »

No, na exotice nelpím, ale když jsem koukal na nabídku spárovek z našich dřevin, tak to v podstatě nikdy nemá nějakou zajímavější kresbu. Občas někde vidím hotový stůl z dubu, který je pěkně prokreslený, ale žádnou takovou spárovku jsem nikde nenašel.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Exotické spárovky

Příspěvek od Pepan »

Jestli to nebude finální úpravou. ;)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Exotické spárovky

Příspěvek od Tim »

Ahoj,

dotaz jsem vznesl abych zjistil jestli jsi alespoň trochu v obraze,jak je vidět z následujícího tak moc ne .
Spárovky nevyrábím a plně souhlasím co o nich napsal werdio.Nekoupíš ani dub či buk s kresbou vždycky to budou úzké lamely natož nějakou exotiku.Jo a pokud si myslíš že koupíš kousek desky jenom na polici nebo stůl tak to taky neplatí vždy je daný nějaký formát.
Píšeš ,že je plno obchodů s nábytkem se zajímavou kresbou ale asi se koukáš špatně není to masiv ale většinou lamino a v lepším případě dýhovaný ,nábytek opravdu z masivu jen tak někde nekoupíš .

A tak jedna rada závěrem pokud chceš mít desku s kresbou kup řezivo a udělej si ji sám,jiná cesta není.A zároveň počítej s cenou jak píše werdio.

tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Exotické spárovky

Příspěvek od truvan »

a proč si to nenecháš vyrobit na zakázku??
Míru zdar
práci čest
Kaufi
Příspěvky: 5
Registrován: 23 lis 2016, 06:54

Re: Exotické spárovky

Příspěvek od Kaufi »

Co se týká ceny, tak jen info nedávno jsem kupoval fošny am. ořech 28 mm tl. od Jafholz a chtěli 54000,- za m3
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Exotické spárovky

Příspěvek od Tim »

ahoj,

28mm je prkno a ne fošna a ta cena je bez DPH,to jenom aby tu nebylo tak mrtvo


Tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů