Nadšenec k ruce

Vše co se týká tesařského řemesla.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Já jsem strojní mechanik.Líbí se mi dřevo i dalších tisíc věcí.Tady prodávají dvd,výroba dřevěného vozu http://www.nulk.cz/Katalog.aspx Bohužel člověk nemá ským o tom pokecat,tak aspon trochu tady na cestě i když je to taky bída celkem.Ted jsem dělal dýmku,dělám nějaký obrázky do fotobanky.Koukal jsem ted na výrobu luků a nožů,to se mi taky hodně líbí.Akorát jsem ztratil motivaci,protože to tady směřuje spíš k občanské válce.

Fotka z Rožnova-ruční frézka na kola :D
Přílohy
kolo.jpg
kolo.jpg (135.17 KiB) Zobrazeno 19542 x
honzaM
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2012, 19:03

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od honzaM »

Jojo, to máš pravdu. není o tom s kým pokecat, vyměnit názory, zkušenosti a získat ty správný vědomosti. Já jsem takovej samorost, sbírám starý harampádí, koukám na starý baráky, študuju knížky a s z toho čerpám nejvíc nápadů. Teď mám v plánu přes zimu uplést košatinu do žebřiňáku. Minulou zimu jsem ho dal dohromady a letos z něj udělám parádní vůz. Mám tři koně tak si to dělám pro sebe. S tou občanskou válkou máš pravdu, jde to dost z kopce. Já se ale moc toho trendu neúčastním, je to na mě všechno moc rychlý a falešný. Všechno jen aby to vypadalo a na kvalitě nikomu nezáleží. neznáš někoho kdo umí vyrobit pořádnou sekeru, myslím kovanou se zakaleným jen ostřím. Pořádnou hrubou a kvalitní co bych se za ni nemusel stydět? Sháním velkou sekeru na otesávání klád. Bradatici na dlouhým toporu.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Jj samorost to budu asi taky.Určitě pošli fotky.Já loni zkoušel tesaný trámy,širočinu mám půjčenou od kámoše.Na Aukru je jich dost na prodej.Znám mladýho kluka kováře,ale myslím,že pořádnou sekyru nedá.Kove hodně koně,protože hned okolo jsou 3 majitelé,co mají dost koní.Já bych zkusil někoho,kdo dělá ty nože-dělají damaškové ocele,umí popouštět a kalit,což je právě na tohle potřeba.Otázka kolik by za to chtěli.To spíš koupit na tom aukru a zrenovovat-nabrousit,udělat nové topůrko.
honzaM
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2012, 19:03

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od honzaM »

Mrkni na tohle. Můj poslední kus. http://sirokydul.rajce.idnes.cz/
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Masakr.No 2 lidi to už je parta,to už se dá stavět.Já bych chtěl letos něco na ohlášku 6x4m,na pilířích.Bud roubenku,nebo malý srub.Musím něco nakreslit,potřebuju nějaký krov vymyslet,no to je ono,člověk to nemá ským prodiskutovat,poradit se.Já měl 8m pásovou pilu,letos jsem jí prodal.Možná ještě něco postavím na náký to šmrdlání,mám nějaký plánky z netu.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Třeba pitomá rybina,na českým netu jsem nic nenašel.Před 2 roky jsme dělali poloroubení z chalupářem motorovkou,to byl masakr.Pak jsem zjistil,že to dělají zřejmně pásovkou,když jím to tak pěkně sedí.Člověk nezná ty fígle,kolikrát by ho nenapadl jednoduchý trik,co se na to používá.
honzaM
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2012, 19:03

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od honzaM »

Nojo, je to v celku jednoduchý. Naši předci nebyli blbci a dělali všechno jednoduše. Akorát my si myslíme, že je v tom nějaká věda. Však oni měli jenom sekeru, dláto a pilku. a provázek. a šlo to. jinak ti můžu třeba poradit co se týče stavařiny. vystudoval jsem inženýra a všechny stavby co dělám taky vymýšlím a kreslím. na netu je prd. pořádný věci jsou sem tam v knížkách. nejlíp se člověk učí když prolízá starý baráky. tam je všechno, jen si toho všimnout a zapojit trochu stavařský logiky.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

V čem kreslíš?Já umím z Cinemou 4d,obrázky dělám v Adobe Illustrator.Asi zkusím google sketchup.
honzaM
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2012, 19:03

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od honzaM »

No, já toho dost kreslím tužkou a na pauzák. Ale to jen věci podle kterých stavím. jinak ty komerční záležitosti co dělám abych měl co jíst kreslím v Autocadu. Modely v Rhinu a vizualizace v 3D Studiu Max.
Přílohy
v2-03.jpg
v2-03.jpg (109.13 KiB) Zobrazeno 19537 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Jj dají se v tom udělat krásný věcičky.To je na hodiny a hodiny než se stím člověk naučí.To mně by to bavilo,když by to někdo zaplatil.Chtěl jsem dělat výtvarnou školu,ale v tý době nebyli takové možnosti,ani jsem neměl páru o světě.
Přílohy
dělo.jpg
dělo.jpg (152 KiB) Zobrazeno 19536 x
LODKA-MĚSÍC,SLUNCE.jpg
LODKA-MĚSÍC,SLUNCE.jpg (77.22 KiB) Zobrazeno 19536 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů