Staré trámy

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Staré trámy

Příspěvek od radomil »

Opět moje oblíbené téma - investiční dřevo :)
Tentokrát mám přidávat nějaké kleštiny do krovu a zbyde tam (vyndá se) něco původních trámů. Viděl jsem je, vypadají dobře. Otázkou je, co jim za to mám nabídnout. Odpověď typu: dej jim za to stejný množství dřeva na topení je asi dobrá, ale tu si už tentokrát můžu odpovědět sám :) Budou se chtít bavit o penězích ... prosím, znáte někdo hodnotu starých trámů? Jsou 14/14 a 20/20 a je to stavba někdy z 50 let.

Díky za názory.
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré trámy

Příspěvek od Roman »

To je hrozně těžký.Někdo to hodí do kamen a pak ti co se to snaží koupit za babku,aby na tom vyrejžovali.V bazarech se ty ceny pohybují v ceně nových trámů,někdy i více.Známej kdysi koupil staré trámy ze stodoly na poloroubenku,myslím že říkal,že za ně dal 20tis.Doba je zlá,dřív by jsi to dostal zadarmo,dnes každej se snaží vše zpeněžit.
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Staré trámy

Příspěvek od stefanos689 »

Nabidl bych 2-3 t za kubik. Ja jsem ze starych tramu stavel, cena byla 2t za kubik a byly ve velmi dobrem stavu a hadam, ze jeste par set let budou slouzit.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré trámy

Příspěvek od Roman »

Já chtěl postavit roubenku ze starých trámů,ale většinou nabízejí takový různý mix.40 nějakých přibližně stejných trámů,asi už dneska těžko seženu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 5 hostů