Virtuální čajovna

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
caso
Příspěvky: 8
Registrován: 23 úno 2010, 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od caso »

Ahoj Martine, zrovna jsem to tu prednedavnem objevil, a musim rict, ze jsem se docela zaradoval. Nemam v okoli nikoho, kdo by rad pracoval se drevem hlavne za pomoci rucnich nastroju a okoli se na mne diva trochu jako na magora, kdyz nechci pouzivat elektriku. Tak jsem rad, ze jsem nasel spriznene duse.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Martin »

Myslím,že by bylo hezké,kdyby si všichni doplnili kolonku bydliště v profilu.Co když si z někým povídám třeba jenom přes ulici. :lol:
Naposledy upravil(a) Martin dne 08 bře 2010, 20:34, celkem upraveno 1 x.
Morčez!
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Jan »

Ahojte všichni, jsme moc rádi, že tato diskuse plní svoji funkci tak, jak jsme si to přáli. Já sám jsem v podobné situaci jako Caso a další tady na diskusi. Jsme rádi že se tu ty spřízněné duše najdou.
Je super, že jsou lidi, kteří mají zkušenosti a rádi se o ně podělí. Tím děkujeme všem za rady i za dotazy, které jsou jistě pomocníkem i pro ostatní.
Honza a Zuzka
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Martin »

A Mirek Dušín řekl:"Tajnůstkaření je nečestné a nesportovní!"
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Petr »

ahoj kolegove, tak jsem si taky přidal bydliště do profilu. Pokud jde o mě a praci s helsem "stop ČEZ" tak s tim bojuju. zrovna sedim v kurzu pro začínající podnikatele a budu dělat podnikatelsky plan pro získání dotace od ÚP. Dá se uživit nízkou produkcí s vysokou řemeslnou zručností a vysokým podílem ruční řemeslné práce? Jak jste na tom? Rad bych něco takového zkusil rozjet. Určitě bych nerad bouchal tři kuchyně z lamina měsíčně. Problém je, že mě okoli odrazuje, že na prvním místě je "rychlost vyroby" pro úspěch. Moja říká "ty se se vším moc hrajes" - no jo, ale když ja su perfekcionista a dělam všechno jako by to bylo pro mě. ;)
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od krokus »

Ono uživit se dá všelijak, ty musíš chtít vydělat. Kvalitnímu řemeslu /výrobkům /se daří tam, kde jej dokáží ocenit /zaplatit/. Popravdě, nejsem si jistý, že je to právě v České republice. Ale nezoufej, zadarmo ti poradím - luxus půjde vždy na dračku ať je doba jakkoli zlá. Tady již naznačuji cílovou skupinu.. :D Tahouni dnešní doby - tropické dřevo, intarzie, kvalitní povrchová úprava, atraktivní vzhled produktu. Jo a kecy prodávají, to si pamatuj. A prodávat minimálně po Evropě, účastnit se soutěží, získat si jméno, napojit se na dealery luxusního nábytku /což je téměř bez šance /atd. Fuj, ještě že si vydělávám jinak - nerad bych všechno, co jsem tady napsal převáděl do praxe :D P.S. Doufám, že jsi odolný typ.
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Jan »

...no ale nezoufej :) , když už máš ty mašinky - co přejít pomalu na masiv? Laminátových lepičů je pořád hodně a víc a víc lidí se zamýšlí nad tím, co si dá do bytu a čím neotrávit své děti.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Petr »

Diky za pozitivni prispevek Honzo ;) Tak na masiv se opravdu zameruju uz ted a zakazky na lamino musim odrikat(a popravde mi to nevadi protoze prace s masivem mam dost tak na 2mesice dopredu), protoze me chybi formatovaci pila, abych mohl delat taky nejakou tu "komerci". Prave zvazuju co poridit za tu dotaci od UP. Nejaky kolega z predchoziho kurzu dostal dotaci 100tis. tak to by se fakt hodilo! Uvazoval jsem o kombinaci formatovaci pila+spodni freza od Feldera.
Obrázek
Bohuzel je pravda, ze s casem dost bojuju a rozrezavani desek a fosen rucnim maflem je ponekud zdlouhave. Jo kdybych to mel jako konicka tak to je neco jineho.
Mate nekdo zkusenost s timto strojem? ;) Nebo tu vsichni opravdu pouzivate jenom rucni naradi? :mrgreen: Ze skusenosti nesnasim kombinovane stroje, ale v tomto pripade mi to prijde prakticke z duvodu uspory prostoru, ktereho nemam nazbyt.
to Krokus: no nerekl bych, ze jsem zrovna "odolny typ" ale myslim, ze "vyrecny" jsem dost (uz podle poctu prispevku ve foru) a ze by mi nekdo po me obhajobe ceny rekl, ze je to moc, to se mi taky nestalo. Ridim se heslem "nas zakaznik -nas pan" a zatim to funguje. Muzes prozradit co je tvoji naplni prace? jestli to neni tajne? ;)
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od krokus »

lesní dělník - to je kariéra,co? :D
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Martin »

No bezva, tak aspoň můžeš založit rubriku "co vyrostlo v našem lese"
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti