Virtuální čajovna

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
iva*k
Příspěvky: 29
Registrován: 17 bře 2009, 11:28

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od iva*k »

No určitě pro tebe bude odborná práce i na 2. červnový víkend a kdoví jestli se to celé neposune, známe to... akorát že po 15.červnu už nebude mít čas můj přítel Tomáš kvůli práci, tak toho musíme stihnout co nejvíc v první půlce měsíce.

Dodělávat rozbité pokličky na cokoli je keramikova noční můra :o , protože hlína se při výpalu srazí o cca 13% +- 4% podle teploty řekněme, takže výsledek málokdy sedí... ale rozhodně se můžu pokusit 8-)
iva*k
Příspěvky: 29
Registrován: 17 bře 2009, 11:28

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od iva*k »

gurt píše:Mozna bych ten duvod proc pravou stranou hore vydel v necem jinem, ale kazdopadne prava na horu je lepsejsi. Osobne bych radil davat alespon dve rady vedle sebe a prokladkama tyto provazat, az se casem prohnou (a to verte neverte oni casem prece jen udelaj) tak by takto pry jednom "kominku" mohlo dojit k spadnuti hrane, a co hur kdyby ji neake to ditko pomohlo :(
nevim jak dlouho to takto bude stat, ae mozna bych zatrel jeste cela....
Dík Gurte! 4 fošny budem potřebovat začátkem června a 4 necháme vyschnout, takže za měsíc a půl jich bude půlka, ty otočíme a to už snad nespadnou ani v jedné řadě - máme pod nima tvárnice akorát na 1 řadu...
Nechci moc pokoušet štěstí, ale možná bychom rádi zkusili, jak moc se budou kroutit a praskat bez zatření - jsou pokácené celkem podle rad E.Thomy ve "Viděl jsem tě růst" - v lednu (prosinec jsme bohužel nestihli) při ubývajícím měsíci v Kozorohu, bohužel nám nedovolili nechat je chvíli neodvětvené, to z nich asi může vytáhnout dost vody - no ale jejich lýko kůrovcům evidentně chutná... tak máme to zatřít? A čím?
gurt píše:PS: ta kura nemusi byt odstranena tak precizne, setrete se na dalsi praci...
dobře že to víme... ale báli jsme se brouků... a ono je to čisté tak pěkné... ale myslím, že budem pečliví čím dál tím míň :(
gurt

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od gurt »

Ivy ono od teho zateru necekej taky zadny zazraky ale trochu to jiste pomuze. na velky praskliny se musi pouzit zelezny skoby nebo plechy... Modrinek by ale tolik snad praskat nemel (pokud je "bezne" rostly)
na zater se nejlepe dle mnohych osvetsilo naredene lepidlo na drevo, ale muze to byt i jaka koliv barva(i na kov) podle toho co zrovna je, udajne by mela stacit i barva na steny, ale tam se musi pocitat ze se destem bude vymivat.
pokud budes moc zvedava skus hodit do vyhledavace "prirozene suseni dreva" ale myslim ze mas jinych starosti jak zaplnovat hlavu vedlejsimy informacemi..

Modrin (predevsim jadro) je pomerne odolny material po vsech strankach (omezene praska a borti se, je do jiste miry odolny vuci povetrnosti i brouckum :)
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Martin »

No,když jsem koupil rezonanční dřevo ze švýcarských alp,tak to měsíční dřevo bylo natřené na čele pořádnou vrstvou vosku!A je pravda,že nikde ani prasklinka :shock:
Morčez!
iva*k
Příspěvky: 29
Registrován: 17 bře 2009, 11:28

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od iva*k »

Dík za všechny rady! Zatím jsem si zvrkla kotník a Tomáš teď má před schvalovačkou, tak budem rádi když dřevo stihnem oloupat, ale zbývají už jen tenčí prkna a jsou aspoń prozatímně proložená, tak to se snad už nezblázní...
Ale začátek stavby se nám asi trošku posune, na ten příští víkend se nám stejně nikdo neohlásil, tak ještě v sobotu 30.5. pojedu s keramikou do Kostelce nad Černými lesy snad něco prodat a pak se vrhnem na základy zatím sami...
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Martin »

Nazdar lidi!
Chci se s Vámi podělit o radost.Vzhledem,že u nás v domečku vypadaly trámy stropu asi takhle
Obrázek
museli jsme vyměnit trámy i strop a takhle to dopadlo:
Obrázek
ještě nějaké lišty a máme z toho tady úplný hrad :D
Morčez!
gurt

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od gurt »

tak to je fantazije :o
gratuluji a přeji ať dobře slouží a dělá jen radost ;)
zdraví gurt
iva*k
Příspěvky: 29
Registrován: 17 bře 2009, 11:28

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od iva*k »

To je krása, Martine!
A ještě jednou Tobě a Honzovi moc děkujeme za minulý víkend!!! Jak se člověk vrátí do Prahy a zapadne do toho blázince tady, ani není čas na nic. Tenhle víkend na jih nestíháme, ale aspoń jsem zaktualizovala Slaměnku a přidala pár fotek ze stavby (http://www.mirneveselo.com/aktualne.html)

Tenhle rok asi moc vypomáhat jinde nestíháme, ale
kdyby nastala nějaké akutní potřeba brigády na Vašich nemovitostech, dejte vědět! A až bude domeček pod střechou a aspoň zhruba obalený, tak určitě...
Iva a Tomáš
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Martin »

Tak jsem se naučil stahovat torrenty a stáhnul jsem si dokument :oops: ,který jsme propásli v televizi o Michaelu Reynoldsovi.Je to teda síla,ale mluví mi přímo z duše.
http://www.rodove-statky.cz/index.php/topic,39.0.html
Morčez!
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Virtuální čajovna

Příspěvek od Martin »

Tak co caso jak se ti tady líbí?Ten odkaz je přesně moje krevní skupina.
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti