Dvierka vo vešiakovej stene

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od Juraj »

Zdravím vospolok. Finišujem lamino vešiakovú stenu a mám menší problém. Na mieste, kde sú vešiaky, je rozvodná skriňa s ističmi. Pán domáci zavelil, nech sa to zakryje, a teda na tom mieste potrebujem urobiť dvierka. Plán je zozadu dať panty na slepý uhol, nič nebude vidieť, akurát rozmýšľam, ako do lamina vypíliť dvere, aby bola čo najtenšia škára a aby sa zachovala potlač na lamine, teda aby súhlasil vzor, nech to je čo najmenej nápadné...

Dvierka sú červené :)
Bez názvu.png
Bez názvu.png (5.21 KiB) Zobrazeno 16098 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od werdio »

já bych to vzal ponorkou, 2,2mm neni zas tak hrozný a doříznul přímočarkou :-)
Popř. ze zadní strany vyříznout frézou skoro durch a pak dojet skrz skalpelem, ale to je risk jak to dopadne :-)
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od Juraj »

Asi to na ponorku vidím aj ja... Zajtra sa na to vrhnem, podám report ako dopadnem. Dúfam, že nie ako dnes, keď mi spadla hotová, olepená, navŕtaná bočná doska skrine a sku***l som 2*2cm kus na rohu :(
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od mari_001 »

Hlavně když to budeš řezat tak si to polep páskou aby se ti to moc nevyštípalo, teda jestli na liště od ponorky nemáš novou gumu ;) 2,2mm + hrana na obě strany to bude akorát ;) Dělaj se nulové panty s otevřením na zatlačení? Aby tam nemusela být úchytka. Hooodně zdaru a málo pádu a vyštípanýho lamina ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od werdio »

njn..občas se něco posere...já jsem včera naformátoval o 5mm kratší vlepený police, takže jsem dnes odřezával oscilačkou z bočnic, hodil do kamen a zítra si dám repete..dub spárovka :-D
Jsem po termínu a ještě tohle :-D
Ale mohl jsem na to přijít až u zákazníka, tak dobrý :-D
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od werdio »

jj..na liště mám pěkně odrbáno :-D..musim přelepit...
může dát dozádu nějaký forichtung a přidělat na něj pístek tip on od blum..popř.z druhé strany vyvrtat neprůchozí díru, vložit magnet a pak mít na věšáku protikus a vždycky hledat kam zacílit :-D
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od Juraj »

Panty som kúpil obyčajné, na tých dvierkach bude aj vešiak, tak iná úchytka netreba. Uvidím, ako to bude držať, prípadne tam vymyslím nejaké zaistenie... Ponorka narezala asi 50m ale pásku radšej dám, aby bola pekná aj druhá strana rezu...

Werdio, no tak to je väčší prúser ako 1m2 lamina...
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od mari_001 »

Magnet to vyřeší ;)
Pošli pak foto jak ses s tím popasoval a jak to vypadá :oops:
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od Juraj »

Ešte jedny dvere na skriňu napasovať a idem na to...
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dvierka vo vešiakovej stene

Příspěvek od Tim »

Ahojky ,
dovolím si taky přispět k tématu.
vyříznout dvířka do lamina maflem a rohy dořezávat přímočarkou je docela divočina a nikdy bych to nedělal,vždycky nastane problém s čistotou řezů pro olepení a vyštipování lamina žádná páska nezabrání,nehledě k tomu co dnešní lamino obsahuje tak vyštípnutí je téměř stoprocentní.Za další ti vzniknou kouty kde se hodně těžko olepuje hrana at už papírová nebo abs.
doporučuji provést dva svilé řezy na formátce a rozdělit desku zad na levý díl střední co by dělal dveře a pravý díl,dosáhneš jakési symetrie budeš moci dát více závěsů/pantů/a zvýšíš únosnost dveří olepíš hrany bez problémů.
Další varianta opět provedeš svislé řezy a u středního dílu rozřízneš ještě vodorovně jak potřebuješ vysoko dvířka.levý,pravý a spodní střední díl olepíš v místě řezu a díly spojíš na kolíky a nebo lamelky či domino.díl dvířek ořízneš tak aby po olepení vznikly okolo dvířek po namontování spáry 2mm ,nesnaž se to udělat na těsno nebo budeš mít problémy při otvírání dvířek tahle spára je minimum.Co jsem popsal uděláš v pohodě na formátce řezy budou čisté a nebudeš se muset za svoji práci stydět.
zavírání je možné udělat na magnety jak tu už někdo psal ale nebude to nic moc.Až si majitel na věšák v zimě pověsí mokrý zimník bude problém a nejenom se zajištěním ale budou se svěšovat i panty.Je možno trochu pomoct zajištění tím ,že ve spáře kde se dveře dovírají tak v díle dveří a v pevném protikusu proti sobě vyvrtáš vodorovně díry cca 50mm hluboké průměr 6,5mm a vložíš do jedné váleček z 6mm kulatiny a ten pomocí magnetu kterým ho budeš z venkovní strany posouvat bude zajištovat otevření dvířek.
pro zvětšení nosnosti věšáků je možné našroubovat je na lištu která bude vcelku přes dvířka a bude se nasazovat pro snadné sundání na pevnou lištu na zádové desce např pomocí spoje na úkos.a zároveň bude dělat zajištění dvířek.
Za sebe můžu říct,že tě domácí doběhnul ,zákazníkovi je třeba vyhovět ale držet si ho od těla .
I s laminem se nechaji dělat kouzla ale je třeba začít už u konstrukce nábytku a nenaběhnout si.Tady sis naběhnul.

tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů