Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od Rudolf »

Ahoj,
opět nejsem s tímhle tématem moc originální, ale opět myslím, že to najde dost čtenářů. Hledám zdroj plánků.

Chtěl bych si udělat japonský nízký stolek. Něco na způsob tohohle:
Japanese-Antique-font-b-Tea-b-font-font-b-Table-b-font-Rectangle-60-35cm-Paulownia.jpg
Japanese-Antique-font-b-Tea-b-font-font-b-Table-b-font-Rectangle-60-35cm-Paulownia.jpg (108.27 KiB) Zobrazeno 20143 x
Je to jen rychlý příklad, aby mě místní Japonci nevzali za slovo. Prostě to, co si vygůglujete jako japanese floor table. Nemusí to být nutně paulownie :) Chci to na praktické používání do kuchyně, kvůli malému dítěti, co chce všechno vidět a pořád se sápe na kuchyňskou linku. Ale to je jen pomocné info.

Spěchám předejít frajery, co mi napíšou UTFG, woe. Když jsem sháněl židle, tak jsem pár večerů svého života utratil tím, že jsem hledal. Ono to s těmi plánky není tak jednoduché. A pozor, ani když za ně chci zaplatit!

Proto se obracím na vás. Máte nějakou spolehlivou adresu, kam se obrátit, aby se člověk nemusel zbytek života brodit reklamami, reklamními mikroweby, humusem, blbostma, kravinama, co na první pohled nefungujou, dobrejma radama maníků, co sice umí udělat web, ale v truhlařině jsou právě v 1. lekci?

Kdybyste věděli o kvalitním zdroji plánků, I PLACENÉM (nechci slevu zadarmo :) dejte do placu...
Díky.
R
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od werdio »

výkres na tento stůl? Nechápu...3 díly z toho 2 formátovaný na pokos + týbl/domino nebo na dlab a je to
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od Rudolf »

Fakt to das vod voka? No ja tak dobrej nejsem, no. Zjistil jsem, ze tyhle veci jsou prekvapive vymakany co se proporci tyce.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od werdio »

jaký proporce, rozměry si dáš jaký potřebuješ
Na spoje si kup knížku konstrukce nábytku třeba tuhle http://www.martinus.cz/?uItem=102375
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od Rudolf »

Dík za tip na knihu, asi si jí objednám. Co se spojů týče, mám Joinery od Rogowskiho, a tam je asi řečeno vše. Hlavně jsem omezenej technologií, na truhlárnu zatím šetřím do prasátka :)
S těma proporcema ale pokoj nedám. Není tady nějakej designer? Ty plánky sháním právě proto, že (pokud jsou kvalitní) je to už designérsky promyšlený a hotový.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od Tim »

Ahoj
koukni sem http://www.tauntonpress.com jsou tam zajímavý knihy i přímo plánky kdysi jsem něco objednával mají to i pdf takže zaplatíš a hned stahuješ,zasílají i poštou,hodně dobrý je finewoodworking magazin ,mám čísla 1975-2011 a je to dobrý počteníčko.

tim
Přílohy
077950_lg.jpg
077950_lg.jpg (30.65 KiB) Zobrazeno 20033 x
077953_lg.jpg
077953_lg.jpg (26.98 KiB) Zobrazeno 20033 x
077976_lg.jpg
077976_lg.jpg (27.16 KiB) Zobrazeno 20033 x
jigs-amd-fixtures-071527_1.jpg
jigs-amd-fixtures-071527_1.jpg (29.71 KiB) Zobrazeno 20033 x
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od Rudolf »

Ahoj Time,
díky za tip. Od nich mám toho Rogowskiho, mimochodem mistra Spojených států v práci s horní frézkou, (nebo jsem si to možná trochu zkreslil :)
Jsou to opravdu luxusně vypravené publikace, to je pravda. A Fine Woodworking magazine je etalon. Napadlo mě, jaký ohlas by mělo vydávat něco takového v československém provedení.
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od radomil »

Jaký proporce? Když nevím, tak výška je 230 (i s deskou), šířka pak vyjde 230 x 1,618 = 372 a délka 602 mm ... všechno pěkný je řezaný zlatem (nebo zlacený řezem? - teď nevim) :lol:
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od werdio »

co to je za blud??? Chci tak širokej, tak vysokej, tak dlouhej , tak to podle toho říznu, nebo mi uniká japonská filozofie rozměrů stolů??

Zlatý řez se uplatňuje v truhlařině u čel komod/skříní a pod, ne u stolu, tam fakt nevim jak ho tam dostat :)
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Plánky na japonské stolky (a plánky obecně)

Příspěvek od radomil »

werdio píše:co to je za blud??? Chci tak širokej, tak vysokej, tak dlouhej , tak to podle toho říznu, nebo mi uniká japonská filozofie rozměrů stolů??

Zlatý řez se uplatňuje v truhlařině u čel komod/skříní a pod, ne u stolu, tam fakt nevim jak ho tam dostat :)
Kdyby to byl stůl na psaní, tak asi ne. Ale stolek, u kterýho se buď klečí na zemi nebo na něm stojí děti, aby došáhly na šťávu v kuchyni na lince, by to tak klidně mohlo být, ne? Rudolf chtěl konkrétní rozměry, aby to bylo hezký ... neříkej mi, že d60/š37/v23 nebude hezký štokrdle, na který si můžeš postavit čaj ...

tak ten z Pawlovnie má 60/35/20 ... http://www.aliexpress.com/item/Japanese ... 182.BydR8T
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů