Tak radši ne

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Tak radši ne

Příspěvek od Tim »

Ahojky tak mi vyskočilo v nabídce tohle yotube https://youtu.be/oMJLBCcKGsM je to podle stránek profík ale mně to hlava nějak nebere :shock:

Tim
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Danny »

Se musím smát. :lol: Bez komentáře
Danny
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Tak radši ne

Příspěvek od truvan »

:o :shock: :o
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Pepan »

Já můžu hodnotit jenom to video a nechápu jeho účel. To má být návod, reklama, machrování?
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od JanB »

Účel videa bych neřešil, lidi jsou schopní dát na Youtube mnohem větší nesmysly. Každý máme jinou úroveň sebereflexe a jemu to prostě připadá dobré.

Možná by ale nebylo špatné poukázat na největší "hříchy" v tom videu, když na tuto diskusi chodíme nejen pro zábavu, ale i trochu poučení. Já jsem dosud žádné dveře nedělal a co se mi v tom videu nelíbí, je ten přeplátovaný dlab na zámek a potom flekatá povrchovka. A potom taky těch výplní je tam moc, ale to už je jen otázka mého vkusu....

Navíc to domýšlivě nazval "poctivé" dveře :-) .... zatímco Tim pro svoje mnohem lepší dveře použil pouze výraz "jednoduché" :-)
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od hylopetes »

Tak uplne nevim cemu se smejete, ale z meho amaterskeho pohledu je vykopnuti takovych dveri chvilkovou zalezitosti. To jak v miste zamku, tak hlavne v miste vyplne (kdyz pominu sklo). Flekate dvere mi nevadi, libi se mi. Do mistnosti jako takove se IMO nehodi.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Tim »

Ahojky

zkusím poukázat na největší hříchy jak píše Honza nebudu hodnotit ani tvar dveří protože zákazníci dokáží vymyslet nemožné...

nechtěl jsem tady to video hodnotit už z toho důvodu,že jsem tam dával podobné ale s podstatně jiným titulkem a myslel jsem si ,že se někdo ozvete a trochu to rozeberete po řemeslné stránce. vůbec nechci hodnotit video po stránce natáčení protože tomu nerozumím a taky to dělám ryze amatérsky.
Dovolím si ale ohodnotit řemeslnou práci a ta je podle mne velmi špatná až se divím,že ten kdo to dělal dostal živnostenské oprávnění.
Nejprve k použitému řezivu podle toho co je vidět z fotografie je absolutně nevyhovující svojí kvalitou na tohle použití na záběrech kde je vidět údajné ohoblování je to tak chlupatý ,že mám podezření na to ,že bylo řezivo nedostatečně vysušené /až mokré/
Na další fotografii vidíme připravené čepy a dlaby spodní a horní vlys mají na čepech problém,že ke krajům nepokračuje částečný čep který v případě povolení spoje zabrání prosvítání spoje a dále zvyšuje stabilitu spoje proti přetočení vodorovného vlysu.
příprava na zadlabání pro zámek je katastrofa sama o sobě,zámek zadlabán velmi na těsno ale to přeplátování to je nemyslitelné,autor poukazuje na to .že tam byl kaz ve dřevě ale takováto oprava je nemyslitelná.Pokud byl vypadlý suk nechá se odvrtat,zásmolek se nechá opravit lodičkou a pokud byla vada větší neměl se tenhle kus dřeva vůbec použít je tam vidět za zámkem suk křídlák který zřejmě pokračoval i na tuhle odfrézovanou stranu,tenhle suk i po čase dokáže v tomhle použití vlys řádně prohnout a nebo stočit.
když vidíme přeplátovaný zámek a kvalitu dřeva nemůžeme se vůbec divit, že povrch je tak flekatý a myslím si,že na povrchovku byla použita velmi levná lasura pravděpodobně luxol takže výsledek je jaký je.
frézování polodrážek na výplně ,takhle to můžeme udělat jenom na velmi levných dveřích nebo je aspoň třeba doseknout rohy ale vždy bude vidět špatné napojení svislých a vodorovných vlysů nebránil bych se tomu u kutila pokud vysekne rohy.Běžně se to dělá vyfalcováním vlysů v celé délce a napojení odstupňovanými čepy na vodorovných vlysech,to samé platí o údajně ozdobném sražení.
olištování a tvarování výplní nechám na posouzení , při použití venku nemají tyhle dveře šanci přežít.

Závěrem bych vám , kterým se tyto dveře líbí řekl jedno takhle se poctivé dřevěné dveře nedělají a kdyby to viděli naši dědkové tak by se museli v hrobě obracet.

Pokud by tam byl titulek -takhle se dřevěné dveře nemají dělat - dávám jednotku s hvězdičkou a doporučuju pouštět na každém truhlářském učilišti./mám rád když se věci nazývají pravými jmény/

děkuji vám všem co to dočetli až sem

tim
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od JanB »

Díky Time za tvůj čas a námahu, myslím, že to je velmi poučné vlákno, alespoň pro mě.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Pepan »

Když čtu tu analýzu, nechceš si mě Time vzít do učení? :D Já do dveří nikdy fušovat nechtěl, ale teď koukám, že to je skoro vědecká záležitost. Beze srandy.

Jinak jako naprostý laik bych se zeptal, dveře se nedělají ze spárovky? Nebo aspoň z lepeného materiálu? Vždyť když je to jenom ohoblovaný kus dřeva. tak v té délce musí pracovat ne?
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Tak radši ne

Příspěvek od truvan »

ahoj Time
zase si mě předběhl ,chystal jsem se k tomu videu taky napsat komentář v tomto duchu,
mam uplně stejný názor jako Ty, nechci aby to vypadalo jako nadbíhání ,ale dílo na tom videu je prasečina nehrubšího kalibru,a dělá špatné podvědomí o truhlářské práci u neodborné veřejnosti.
Howgh :oops:
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů