nové tarify za eleltřinu

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Odpovědět
KAREL D

nové tarify za eleltřinu

Příspěvek od KAREL D »

Co na to říkáte?
http://www.kurzy.cz/zpravy/393640-kalku ... elektrinu/
Pro kutily chalupáře, jako jsem já, likvidační.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: nové tarify za eleltřinu

Příspěvek od JanB »

No, prý to zatím neschválili a čekají na připomínky. Sice je možné, že finální verze bude mírně odlišná, ale moc si iluze nedělám. :-)

Každopádně je to byrokratická změna, po čistě technické stránce nevidím žádný přínos. I v případě, že bych neměl žádný třífázový spotřebič (jakože jich mám několik), připadá mi zcela na hlavu měnit třífázový jistič za jednofázový, když je celý barák rozdělený mezi tři fáze. A snížení na 10A? :? To je ještě míň reálné.
KAREL D

Re: nové tarify za eleltřinu

Příspěvek od KAREL D »

No logiku to má, je spousta přípojek s malou spotřebou, neobydlené domy, chatové osady, komplexy garáží atd, kde se v regulované sazbě na distribuci vybere minimum a sítě mají své náklady. Pro nás co svou dílnu používáme jen občas, výkendy nebo dovolená, je to nečekaná rána. Doteď jsem něco nainvestoval do vybavení /dával jsem přednost třífázovým motorům/a také do úspor,čož je teď úplně mimo. Samozřejmě že každý koníček něco stojí ale člověku dělalo radot že ušetří když si něco udělá sám.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: nové tarify za eleltřinu

Příspěvek od JanB »

Tak jsem to taky myslel, že jde hlavně o ekonomické důvody distributorů (a možná taky získají lepší přehled), ale to doporučení "vyměňte jističe a budete platit míň" je aplikovatelné jen někde, možná v těch chatách a garážích.

Když jsem o tom minulý týden poprvé četl, tak mě to pěkně nadzvedlo, jenže jsem neměl po ruce žádnou stávající fakturu, abych si ten kalkulátor vyzkoušel. Přes víkend jsem byl pryč, ale teď jsem ji pohledal a zkusil to vyplnit a vyšlo mi, že v nové tarifní struktuře, když zůstane stávající jistič i roční spotřeba, bych platil cca o 2tis. méně!!! Zjevně je to závislé na spotřebě, my bydlíme v jednom baráku s rodiči mojí ženy a moje dílna taky něco vezme.

Zkusmo jsem to přepnul na 1f jistič a fakt to bylo na roční platbě hodně poznat....ale to bych musel prodat stroje a najít si jinou zábavu
KAREL D

Re: nové tarify za eleltřinu

Příspěvek od KAREL D »

Já budu mít v bytě úsporu 300 kč/ rok, v garáži budu platit desetinásobek a v chalupě víc než trojnásobek toho co dosud.
Tak v garáži si budu svítit mobilem a s ostatním nic nenadělám.
Tenhle systém nemotivuje k úsporám energie ale k úsporám na sítích. Mít el. přípojku jinde než v místě bydlení nebo na pracovišti bude luxus.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů