Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Příspěvek od Pepan »

Chlapi,

jak se uživíte v době Ikea, Skonto a jiných obchodů?
Manželka chce postel hned a ne až postavím dílnu. Našla si firmu Purtex, kde prodávají i postele a postel ze 40mm bukový spárovky je tam do 15tis. Za ty peníze, bych jako amatér ani nenakoupil materiál.

Uživí se v dnešní době truhlář, pokud nedělá speciálky jako schody, kuchyně na zakázku nebo nějaké designové věci?

Ono, člověk si chce splnit sen a dělat to co ho baví, jenže sami víte co stojí slušná pila co umí pravý úhel, tak bych chtěl taky někdy něco prodat a přivydělat si.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Příspěvek od werdio »

za 15k koupíš kubík buku
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Příspěvek od Tim »

Ahoj Pepane,
jo v dnešní době to není žádná sranda začít ale pokud nejsi lenoch a máš odvahu a vytrvalost tak to jde.Pokud chceš rychle vydělat dělej lamino ,pokud chceš bejt truhlář dělej masiv a laminem si přilepšuj.Na obojí budeš potřebovat hodně solidní vybavení .Pokud říkáš ,že manželka chce postel hned tak jí budeš muset koupit hned ale zvaž jestli máš okolo sebe dostatečně tolerantní lidi ,protože budeš určitě dělat víc než někde v zaměstnání a pokud budeš šikovnej tak za to sice dostaneš patřičnou odměnu ale časem budeš doma chybět.A k tomu ,,hned ,,přidám další rčení mojí svérázné babičky /nic nejde hned,ani kráva se hned nevysere./Omlouvám jestli jsem se někoho dotknul nebo jsem někoho urazil ale byla to moudrá žena...

Tim
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Příspěvek od stefanos689 »

Podle meho laickeho a amaterskeho nazoru je snaha konkurovat prumyslove vyrobe cestou do pekel. Takze rozhodne bych neporovnaval neporovnatelne. Vlastnorucne vyrobena postel ma hodnotu i nekde jinde nez v prepoctech na penize. V neposledni rade v tom, ze kdyz mi nebude vyhovovat, tak muzu nadavat jen sam sobe:) Ja jsem delal postele pro deti a neni to zadna super truhlarina, v podstate jsem se na tom jen ucil zakladni veci. Jsou udelane ze starych tesanych tramu, v podstate odpadu ze stavby stodoly. Ale i po 3 letech nejevi znamky opotrebeni. Kdyz to srovnam s prumyslove vyrabenym nabytkem ala IKEA, tak je to uplne o necem jinem. A hlavne detem se libi a vyhovuji a to je nejvetsi odmena.

Ja osobne nemam ambice se truhlarinou uzivit. Vim, ze jsem zacal prilis pozde, abych mohl konkurovat mistrum. Delam se drevem, protoze me to bavi a mam z toho radost. Na hospodarstvi, ktere vlastnim je neustale potreba delat se drevem, takze se mi dilna a takove to technicke zazemi vyplati a je vlastne nezbytne. Vyrabim si ruzne stavebne konstrukcni prvky, uly pro vcely, sem tam nejaky nabytek, police, hracky pro deti. Treba kolegovi se moje uly natolik libili, ze si u me zadal zakazku, tak vyrabim nekolik desitek pro nej.

Ja to mam nastavene tak, ze mam zatim stabilni zdroj prijmu nekde jinde a vyrobu ze dreva beru jako privydelek a hobby. Treba se to v budoucnu otoci, ale tomu nechavam volny prubeh a nikam se silou netlacim. Postupne a pomalu se snazim zlepsovat a ucit novym vecem a vybavuju si dilnu dle potreby. Muj poznatek je, ze truhlarina patri k nejdrazsim remeslum na vybaveni. A hlavne je treba mit tolerantni manzelku, ktera dokaze ocenit a pochopit pracoviteho chlapa.
Naposledy upravil(a) stefanos689 dne 14 led 2016, 09:22, celkem upraveno 1 x.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Příspěvek od JanB »

Stefanos: Musel jsem si to přečíst ještě jednou, abych se ujistil, že jsem to nepsal já, tak je to podobné mé situaci :D Ale ne, není to úplně stejné, já jsem dětem nevyrobil postele z trámů ze stodoly, ale ze dřeva koupeného na pile.
Ovšem jinak....včetně těch úlů....úplně stejné :D
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Příspěvek od Pepan »

Když ona ruční výroba není pro lidi rozmazlený levným šuntem z Polska a Číny argument.

Já třeba dělám servis elektroniky a ještě před dvěma lety jsme měli plně vybavenou laborku na opravy čehokoliv. Přišel strejda s rádiem, že mu nehraje, tak dostal na výběr...buď vezmem desku od výrobce a vyměníme za 2000Kč nebo zkusímě najít vadnou součástku a za 700Kč/hod + cena součástky to opravíme. Jenže lidi pak viděli, že jsme vyměnili tranzistor za 20Kč a začali prudit, proč si účtujeme tolik za práci. Vůbec je nezajímá, že ten tranzistor jsme našli díky zkušenostem a drahýmu vybavení a že zaplatili míň jak polovinu oficiální ceny. Nejlíp, kdyby jsme účtovali hrst rejže jako v Číně.
Tak teď všichni platí originální náhradní díly od výrobců, za těžký peníze, protože vedení nebavilo řešit ty stížnosti.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Příspěvek od mari_001 »

O té posteli jak píšeš,
bude to určitě z cinkového materiálu (nebude spárovka slepená jen na šířku ale i délkově napojené vlysy) někomu se to líbí a někomu ne. Já bych to osobně nehchtěl.
Další věc je jaké tam je kování spoj bočnice čelo... v ikei dělají závrtné matky do bočnice do čelního dřeva a skrz čelo šroub :arrow: bléééé

Abych se přiznal tak já mám práce do srpna :) nemůžu si vyskakovat s cenama, protože začínám, ale snažím se dělat kvalitně a jinak než ostatní. Tuctovou postel nebo dveře si můžeš koupit kdekoli, ale někteří lidé chtěji originál, který nikdo nemá. Holt za originál se platí :) Hlavně jsem si řekl že nebudu dělat lamino a zatím se toho držím a nepustím ->lamino nemá s truhlařinou skoro nic společného a dělá to každej garážník, nechá si to nařezat někdy i olepit, koupí šablony a vrtačku a jede. Takže já bojuji kvalitou a originalitou, nebo se aspoň snažím ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Příspěvek od Pepan »

Já právě nemám takový desingerský schopnosti co ty. Ale když mám šablonu, návod, nákres, tak dám dohromady cokoliv.
Pokud bych si chtěl něčím přivydělat, tak jenom klasický nábytek...postele, stolky, skříňka. Na nějaké dveře, okna bych si netroufl a mě se vždycky líbily spíš interiérové věci.
Laminu bych se nebránil. Je to sice plast, ale zase dělat vestavěnou skříň ze dřeva je plýtvání materiálem, když z toho není nic vidět.

Ty postele jsou cink, ale bude to mořený do tmava, tak je houby vidět.
Postel si v budoucnu stejně postavím sám, ale teď už jsme v krizi. Máme jednu 15let, byla to šuntovka a je prasklá.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Jak bojujete s průmyslovou výrobou?

Příspěvek od mari_001 »

No já třeba vestavěnou skřín bych nedělal ani z lamina... protože je to škoda materiálu.... dělal jsme ted jednu super vestavěnou... jen masivní sloupky a zeď polepená korkem( napuštěný lněným olejem) ;) Jednoduché cenově příznivé;) já se laminu bráním jak to jde. Jinak než vyhodit starou rozbitou postel a koupit nějakou masivní z cinku tak si radši tu starou pokusím spravita by vydržela než si uděláš svoji. Nejde vůbec o to jestli si desingner nebo ne... každý k tomu přistupuje jinak.. najdeš si stůl který se ti líbí ale uděláš ho z jiného materiálu, místo oblinky strhneš hranu a tak dále a už z toho máš originál... já také nic moc nevymýšlím většinou s něčím právě příjde zákazník a já vymýšlím jak konstrukčně to zvládnout aby to splňovalo ty podmínky co to má mít ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů