Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
hoku
Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2016, 16:15

Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od hoku »

Dobrý den,
Jsem kutil a budu pracovat s tvrdým dřevem (dub) hlavně asi na rohovách spojích jako ozuby atd.
Prosím o pomoc s výběrem dlát, stále se nemohu rozhodnout.
Vybírám mezi Japonskými, Stubai a Narexem Premium.
Japonská:
http://drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=2141
Stubai:
http://naradistubai.cz/detail.aspx?kategorie=328
Narex:
http://www.narextools.cz/dlato-ploche-premium-8116

Japonská: se mi líbí a všichni jsou z nich nadšeni a taky bych po nich toužil, ale nejsem si jist kvůli ceně jestli musím mít tato dláta vzhledem k tomu, že jsem jen kutil a dláta budu používat občas a né ke každodenní práci.

Stubai: mají tu výhodu, že jsou o něco levnější a jsou vykalená 62HCR v podstatě na stejnou hodnotu jako ta japonská.

Narex Premium: ten bohužel nedosahuje takového vykalení jako ta předchozí, ale recenze na tato dláta nejsou taky úplně špatné a cena je více než příznivá. Trochu se obávám toho, že budu dělat s tvrdým dřevem tak aby se mi tam nedělali zuby a nemusel jsem dláta stále přebrušovat nebo stále obtahovat. Máte někdo s nimi zkušenost co se týká tvrdého dřeva?

Prosím tedy o radu jaká dláta by jste mi doporučili?

Moc děkuju za radu.
La.DiS
Příspěvky: 37
Registrován: 19 úno 2015, 07:47

Re: Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od La.DiS »

Za mě jedině japonci ....ačkoliv s těmi ostatními nemám osobní zkušenost, takže nemůžu objektivně soudit. Většina mých dlát jsou stará dláta koupená na ebay, myslím, že ve většině případů budou kvalitnější než ty nabízené na dřevořezbě.cz (osobní zkušenost), která dávám do kupy.... ale je k tomu potřeba nějaký vybavení (brusné kameny, atd...), pár hodin práce a trocha zkušeností s broušením a rovnáním ;)
matujej@gmail.com
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011, 17:23
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od matujej@gmail.com »

Jsem osobně přesvědčenej, že japonci jsou kvalitní a fajn, ale stejně tak si myslím, že to lidi příliš moc řeší v porovnáním s konečným výstupem – já osobně se truhlařinou živím, a směs Narexů, Richterů, Goldenbergů a dalších starých no name dlát mi zcela stačí. Na co je člověku japonec, když ho ani neumí pořádně nabrousit? Nebo jinak, dobře nabroušený Narex udělá tolik práce, že to není třeba řešit. Ostatní tady to ale jistě vidí jinak, chápu. 8-)
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od Ponty »

Matujej plny souhlas. Mam doma take mix dlat, ale posledni 4 rok převažuje Narex premium, ktere je v zahraničí populárnější nežli doma. Japonska dílna a anglický slovnik z Youtube z nikoho truhláře neudělá.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od Tim »

Moje řeč,

i když jsem si do dílny pořídil poslední dobou spoustu suprového nářadí japonce ,veritas,stanley a další ale můžu říct ,že všechno co jsem se naučil bylo s nářadím co doma bylo a myslím,že mi to bylo spíš ku prospěchu.A s tímto kvalitním nářadím si ovšem řemeslo víc užívám,tím nechci říct ,že narex je špatný naopak je to poslední dobou moje oblíbená značka

Tim
hoku
Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2016, 16:15

Re: Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od hoku »

Ahoj,
zatím Vám moc děkuji za vstřícné odpovědi a budu rád za každou další.
Ještě bych se zeptal, zda se Vám u narexu pri práci s tvrdým dřevem nedělají na břitu zuby.
Ještě jednou díky
Hoku
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od hylopetes »

Ja prispeju jinym pohledem. Narex premium se mi strasne spatne drzi. Koupila jsem si par Pfeilu a jsem s nima nadmiru spokojena.
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od Rostej »

Mám pfeil několik kusů a naprostá spokojenost. Jeden narex a taky dobrý ale pfeil je lepší. Je to hlavně o broušení a ůdržbě. Samozřelmě japonce si jednou určitě pořídím
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od JanB »

Já mám sadu prastarých Narexů, ještě totalitních, a ty používám na hrubší práce. Mají rukojeti z velmi odolného černého plastu a do těch se nemusím bát mlátit paličkou jakoukoliv silou. A ostří drží taky velmi slušně. A pak mám sadu Pfeilů a to je parádní a precizní nářadí. Ty používám především na začišťování čepů, ozubů a jiných spojů.
A japonce si nepořídím, nevidím pro to jediný důvod :-D Dláta i hoblíky evropského stylu mi zcela vyhovují (japonskou pilku mám, u té jsem důvod pro pořízení měl, je tenká)
hoku
Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2016, 16:15

Re: Prosím o pomoc s výběrem dlát, Japonsá, Stubai, Narex

Příspěvek od hoku »

Ahoj,
díky za další Vaše zkušenosti.
Budu rád za další, než se rozhodnu která dláta koupím.
Hoku
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti