objednavka z Fine tools

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

objednavka z Fine tools

Příspěvek od Petr »

Ahoj kolegove, tak me dneska prisly nove "hracky" co jsem si objednal na fine-tools. Uz dlouho jsem pokukoval hlavne po uhelniku Sashigane - je super. Uz se tesim, az nekde pouziju s jeho pomoci nejaky japonsky spoj. Vlastovka od Kunze se zaoblenym plazem- po malem tuningu urcite poslouzi dobre. ;) Kameliovy olej jsem mel jenom maly vzorek s cesty dreva a uz me dochazi, ted mam zasobu na delsi dobu. A nakonec Dozuki Super Hard Compakt (delka pily 180mm tl. 0,3mm- neco na super jemny rez ozubu a cepu. :D
Obrázek
ピーター 大工
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: objednavka z Fine tools

Příspěvek od Roman »

Pěkné hračky.Co by jsi mi doporučil za pilku na tesařinu-trámky,prkna,dlaby.Později bych chtěl něco do dílny na truhlařinu.Olej jsem ted poprvé zkoušel na vzorku a je to zajímavé,vytáhne to pěkně kresbu dřeva.Úhelník by se taky šiknul,nějaký kvalitnější.Vlaštovka ta pořádně,ani nevím k čemu je.Jo a jak ti dopadla ta dotace.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: objednavka z Fine tools

Příspěvek od Petr »

Ahoj Romane,
ta dotace porad jeste nedopadla, pro samou praci nemam cas behat po uradech a vyrizovat vsechny podklady ;) Hlavne nemam porad ty prostory k podnikani a bez nich tu dotaci stejne nemuzu vyuzit. Ale pristi mesic uz bych to rad dorazil.
Pilku na tesarinu si taky chci poridit. Chtel bych koupit jenom nejvetsi vymenny list na moji Ryobu:
http://www.drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=2029
Do dilny jsem po dlouhem skoumani zvolil asi nejuniverzalnejsi japonskou pilu Ryoba Komanem:
http://www.drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=2025 a jsem s ni moc spokojeny.
Jeste mam v zaloze na rezani tramu atd. nejvetsi pokosovou pilu od Makity LS1214 - je to mazel. :mrgreen: proreze profil 115x308mm!
Kameliovy olej pouzivam hlavne jako ochranu proti reznuti nastroju po brouseni. (dlatka, pily, hoblikove zelizka, atd..) Na vyrobky je moc drahy. Ale nejake drobnosti jsem s nim delal a mas pravdu, kresbu dela nadhernou. Vlastovku chci pouzivat hlavne na profilove dokoncovani nabytkovych dilcu jako treba vytvarovane nohy u stolku atd... Uhlelniky mam 3. Americky - Swanson Speed square, Anglicky - klasicky uhlenik, Japonsky - Sashigane. :mrgreen: doted byl muj favorit Swanson, tak uvidim jak me bude japonec vyhovovat.
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: objednavka z Fine tools

Příspěvek od Martin »

Hele hoši nezapomínejte na Honzu se Zuzkou.Oni tenhle sortiment taky vedou :!: .Na tesařinu určitě Ryoba seiun 300.Je to dříč jak napříč,tak podél.Na příčné řezy byla taky mooc šikovná Kariwaku.Ta má plátek dokonce 33 cm.Každopádně nebuďte netrpěliví a kontaktujte Zuzku.
Nebo pro ty co umí anglicky zkusit http://www16.ocn.ne.jp/~nakaya2/hanbai.htm .
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: objednavka z Fine tools

Příspěvek od Petr »

Ahoj Martine, nemej strach, ja na ne nazapominam ;) Hned pristi objednavku budu brat asi vsechny druhy oleje co nabizi. Ale tentokrat jsem chtel hlavne ten uhelnik, a kdyz uz jsem ho objednaval, tak jsem vzal i ten kameliovy olej, co me dochazi. A vlastovku maji od kunze v nabidce jenom rovnou, ja kupoval zaoblenou. Bohuzel nabidka je na ceste dreva porad zalostne mala. :cry:
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů