HOBLICE?

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
učeň
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2011, 21:32

Re: HOBLICE?

Příspěvek od učeň »

Ahoj,a dobrý večer.Myslím Martine, že tvůj tip na Petrovu desku-hoblici by mi stačil.Důležitý pro mě je ,že je deska samostatně ,čili jak to popsal sám Petr-dá se přemístit někam někam kde najdu zrovna volné místo.Místa mám málo-možná spíš musím udělat razantní debordelizaci.Ještě mě napadá -Petr má pod deskou nějaký kozičky,nevím jestli to nazývám správně.Jak jsou přichyceny k desce jsem nepochopil.Nebo myslíte ,že vlastní váha desky zabrání uhýbání a poskakování pracovní plochy?
Ostaré hoblici jsem uvažoval taky.jenže máto svoje úskalí.Problém kam s ní.Ještě to detailněji promyslím a upravím pro mé potřeby.Kdyby někdo měl jakékoli nápady k nějakému vylepšení nebo vychytávky z praxe,budu vděčen za každou radu.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: HOBLICE?

Příspěvek od Martin »

Kozičky pod tím má a ty tady nebo na blogu má popsané(http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... f=18&t=105).Výhoda je že ty kozičky se dají použít i jinak než pod pracovní desku,připadně úplně složit.Deska má zespodu zarážku,která zabraňuje posouvání při práci.Vypadá stejně jako ta vrchní(lať zasunutá do rybinové drážky).
Morčez!
učeň
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2011, 21:32

Re: HOBLICE?

Příspěvek od učeň »

Zdravím všechny návštěvníky,amusim se zrovna pochlubit:mám hoblici.Starou ale funkční,nicméně ještě mi chybí poděráky ,který utéto koupě chyběli.Poraďte kde sehnat,nebo nabídněte k prodeji jestli někdo chce prodat nepoužívané 2kusy.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: HOBLICE?

Příspěvek od krokus »

Nějaké tady mám, dva krát dva a půl na osmnáct centimetrů. Zdarma. Nebude lepší si udělat dřevěné? Jsou šetrné vůči nástrojům...
učeň
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2011, 21:32

Re: HOBLICE?

Příspěvek od učeň »

Děkuji za radu KROKUSOVI.Jaký materiál by byl nejvhodnější?Popřípadě i tvar.Myslím,že poděrák ze dřeva ,tedy dostupného dřeva asi nebude nadlouho? Poraďte prosím.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: HOBLICE?

Příspěvek od krokus »

Já bych zkusil dub, protože jej mám doma. Jinak jasan, habr, jeřáb apod. Tady je mají z javoru, docela pěkné foto, které poslouží jako návod http://www.lie-nielsen.com/catalog.php?sku=wooddogs
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: HOBLICE?

Příspěvek od krokus »

učeň
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2011, 21:32

Re: HOBLICE?

Příspěvek od učeň »

KRokus: DÍKY ZA radu, myslím že je to inspirující.
martins
Příspěvky: 1
Registrován: 22 srp 2011, 08:40

Re: HOBLICE?

Příspěvek od martins »

Možná najdete nějaké ruční nářadí zde na inzerci, je tam toho docela pěkné množství.
učeň
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2011, 21:32

Re: HOBLICE?

Příspěvek od učeň »

Zdravím všechny vespolek.Omlouvám se,žejsem se nepochlubil.Již mám hoblici-je to bazarový kousek,ale myslím že mi bude ještě dost dlouho stačit.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů